Je to asi nejtěžší období, které ve Slavii zažíváme, prohlásil po porážce v Kluži Stanislav Tecl

Fotbalisté Slavie prohráli utkání Evropské konferenční ligy v Kluži 0:2. Jde o třetí porážku sešívaných v řadě. Kapitán Stanislav Tecl promluvil o příčinách neúspěchů i o způsobu, jak krizi překonat.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Kapitán sešívaných těžko hledal po utkání v Kluži slova. Je to třetí zápas bez vstřeleného gólu. První poločas myslím hrajeme dobře, dostaneme se dvakrát do šance, ale nejsme schopní to protlačit. Potom to takhle vypadá. Je to těžké. To, že nejsme schopní se prosadit, je smutné. Chybí nám asi trošku štěstí. Kdybychom dali gól, tak by nám to hrozně pomohlo, ale teď je to všechno naopak. Je to těžké období a velká zkouška, jak tým zareaguje,“ řekl Stanislav Tecl v rozhovoru pro klubový web.

Tecl: Je to o vůli

První poločas byl na šestnáct minut přerušen po kolapsu jednoho z fanoušků. Zkušený útočník si nemyslí, že by pauza červenobílým uškodila. „Hráli jsme dobře i potom. Ale byli jsme ve vápně málo důrazní, nedokážeme tam dostat kvalitnější přihrávky. Nejde nám to a teď už je to o vůli a o tom, kdo to jak moc chce,“ poznamenal Tecl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Slavii se porážkou 0:2 výrazně zkomplikovala situace ve skupině. Zatímco Kluž s Balkani jsou na sedmi bodech, Sivasspor a sešívaní mají po čtyřech. „Jsou to dva zápasy, musíme dvakrát vyhrát a bude to dobré. Ale je to třetí zápas, který jsme nezvládli, a to je strašně moc. Dostáváme sami sebe pod ohromný tlak. Teď se ukáže, jak jsme na tom,“ tuší Tecl, který je nejlepším střelcem Fortuna ligy, na evropské scéně ale v této sezoně ještě neskóroval.

První půle solidní, druhá nikoliv

Z posledních šesti utkání tým trenéra Trpišovského popáté inkasoval jako první. „Vždycky první gól soupeři darujeme. Po prvním poločase jsem byl ale přesvědčený, že to zlomíme a otočíme to. Měli jsme tlak, byli jsme nebezpeční. V druhém poločase jsme od toho trošku ustoupili a nechápu proč. Hodně jsme to obehrávali a nedostali jsme Kluž pod takový tlak,“ uvedl Stanislav Tecl. Jako jednu z příčin porážek v Evropské konferenční lize vidí zranění hráčů, kteří tyto zápasy umějí hrát.

A jak se dostat z krize? Musíme pracovat, bojovat, dotlačit tam gól třeba kolenem, abychom se dostali do vedení a nemuseli to pořád dohánět,“ má jasno dvaatřicetiletý kanonýr. O tom, že Slavia postoupí ze skupiny, nemá pochybnosti. „Určitě tomu věřím. Kdyby ne, tak by nemělo cenu, abychom ten fotbal dělali dál,“ dodal Tecl.

Co musí Slavia zlepšit, aby se vrátila na vítěznou vlnu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články