Škrtel ani po zranění v 36 letech kariéru nekončí, cítí zájem. Které kluby ho chtějí získat do svých řad?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V prosinci oslavil šestatřicáté narozeniny, přesto se do fotbalového důchodu nechystá. Bývalý kapitán slovenského národního týmu Martin Škrtel stále doufá v návrat na trávníky, ač má za sebou operaci zraněné achilovky. Právě kvůli zranění před několika týdny ukončil i roční smlouvu v Basaksehiru a je tak otázkou, který z celků rodáka z Handlové po rekonvalescenci získá.

„Nikdy jsem si nepřipustil, že by moje kariéra měla skončit. Už v lednu jsem řekl, že nechci končit na nosítkách, ale na hřišti a to stále platí. Na jaké úrovni už budu pokračovat, je aktuální otázka. Mám už 36 let, mám mladého syna a také s rodinkou chceme vést aktivní život. V první řadě se na to chci podívat touto optikou. Věřím, že mám před sebou ještě hodně let, při kterých nechci kulhat,“ prohlásil pro sport.aktuality.sk bývalý stoper Liverpoolu nebo Atalanty Bergamo.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Přesto by rád v kariéře pokračoval, přiznal, že zároveň cítí i zájem některých klubů. „To je hlavní cíl. Ten další je dát se dokupy tak, abych si mohl ještě zahrát fotbal na prvoligové a posléze možná i na nižší úrovni. Víte, co mě žene kupředu? Že i přes můj věk a aktuální zdravotní stav se najdou kluby, které o mě mají, přímo nebo nepřímo, od léta zájem,“ uvedl pro sport.aktuality.sk Škrtel. Ten zároveň prozradil, o jaké zájemce se jedná.

„Jde o slovenské a turecké kluby. Už si dokážu představit působení jen v těchto dvou státech, i když po dvou týdnech v Dubaji by jsem asi kývnul i na nabídku v Emirátech. V každém případě jsem nic zatím nikomu neslíbil, žádnému klubu jsem nedal definitivní stanovisko. Každému jsem poděkoval za zájem a řekl jsem, že v létě budu moudřejší,“ zakončil pro sport.aktuality.sk. Není však divu, že kluby mají o zkušeného stopera zájem.

Škrtel má za sebou bohatou kariéru, kterou odstartoval v barvách slovenského Trenčína. Poté se přesunul do ruského Zenitu Petrohrad, v jehož barvách odehrál 113 utkání a slavil i vítězství v ruské lize. V lednu 2008 ho za 6,5 miliónů liber (198 miliónů korun) získal Liverpool, ve kterém stihnul za osm a půl sezón odehrát 320 utkání, než se přesunul do Turecka. Tam nejdříve nastupoval za Fenerbahce, poté dva týdny patřil i italské Atalantě Bergamo než posílil Basaksehir. V něm slavil loni historicky první turecký titul.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články