Sázka na široký kádr Spartě nevyšla, nyní prý chystá výprodej. Kdo je v ohrožení?

                   

Sparťané vstupovali do nového ročníku s jistou dávkou optimismu a nadšení. Sestavu posílilo hned několik výrazných jmen a Václav Jílek coby nový hlavní trenér sliboval, že se na Letné v brzké době začne blýskat na lepší časy. Kromě domácích soutěží tu ještě byla šance probojovat se do evropských pohárů. Jenže začátek nového ročníku se nese v naprosto odlišném duchu. Ve Fortuna lize zatím Sparta zaujímá sedmou příčku a sen o Evropské lize se rozplynul už během prvního předkola. Nyní je jasné, že zbytečně široký kádr nevydrží v současné podobě věčně. V zákulisí se začala skloňovat některá jména, která budou v nejbližší době muset z kola ven. Není žádným překvapením, že hlavním tématem těchto spekulací jsou stopeři, kterých je na soupisce Pražanů sedm…

Na koho by se během přemýšlení o sestavě mohlo usmát štěstí?

Costa Nhamoinesu, Lukáš Štětina, Uroš Radakovič, Semih Kaya, David Lischka a Filip Panák – to je seznam stoperů, kterými momentálně Sparta disponuje. Na tým, který už se chystá pouze na domácí nejvyšší soutěž je to snad až zbytečně příliš, co říkáte? Toho si je samozřejmě vědom také Tomáš Rosický, sportovní ředitel klubu, jenž ve spolupráci s koučem Václavem Jílkem momentálně přemítá, koho ze soupisky vyřadit.

Hned na začátek si je potřeba říci, že David Lischka a Filip Panák jsou zřejmě mimo ohrožení. Prvně zmíněného Sparta lovila už v minulosti, jenže poté, co prodělal náročnou operaci, z jeho přestupu sešlo. Během léta se však přesun z Jablonce konečně povedlo dotáhnout do konce a Sparta si tento mladý talent jen těžko nechá proklouznout mezi prsty. Ačkoli je stále v rekonvalescenci a na hřišti v rudém dresu dosud neodehrál ani minutu, měl by být budoucností „nové“ Sparty. Prakticky to samé se dá říci i o Filipu Panákovi, který je dlouhodobě zraněný. I kdyby jej Pražané navíc chtěli někam uvolnit, za současné konstelace by o něj stejně nikdo nestál.

Pochybovat si dovolíme také o odchodu Davida Hancka, jenž na Letnou přicházel jako jedna z nejopěvovanějších letních posil v závěru přestupového období. Pokud si tedy shrneme naše předchozí polemizování, do ohrožené skupiny aktuálně patří Costa, Štětina, Radakovič a Kaya.

Na koho padne nepříjemný los?

V úvodů nové sezóny dostávalo největší prostor duo Costa Nhamoinesu s Lukášem Štětinou. Po několika odehraných kolech a také dvou vystoupeních v předkolech Evropské ligy je jasné, že tato spolupráce ovoce nepřináší. Obrana Sparty byla od samého počátku terčem ostré kritiky fotbalových komentátorů a proto by právě oni mohli v nejbližších dnech hledat nová angažmá. Nabízí se také možnost hostování.

Na druhou stranu se jedná o dva hráče ze základní jedenáctky, kteří ve Spartě odvedli kus práce, takže los nejspíše padne na Semiha Kayu a Uroše Radakoviče. Oba na Letné po prázdninové pauze zůstali prakticky jen pro jistotu, kdyby se některá z jiných opor zranila. Nyní, když už není potřeba schraňovat nepotřebná jména, se nejspíš brzy budou stěhovat. A tentokrát již nadobro. Samozřejmě je to pouze náš osobní odhad a realita může být nakonec naprosto odlišná. Pokud je to ovšem pravda, Václav Jílek zřejmě neodvádí svou práci tak, jak by měl…

Foto: tr.redsearch.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články