Rozhodčí pro derby Sparta – Slavia? Pískat bude arbitr, který má na kontě výrazné škraloupy

Komise rozhodčích zveřejnila jména arbitrů pro derby. Souboj Sparty se Slavií bude pískat sudí, který vyfasoval na podzim dlouhou stopku. Na kontě má i další excesy.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

To bude bitva! Nejsledovanější souboj fotbalové Fortuna ligy je tu. Sparta se v sobotu v derby střetne se Slavií. Letenští mají formu jako hrom, vítězství slavili v jedenácti soutěžních utkáních v řadě. Navíc vedou tabulku o dva body právě před sešívanými, kterým navíc mají co oplácet. Na podzim schytali v Edenu debakl 0:4. Komise rozhodčích již zveřejnila jména arbitrů. Derby bude pískat Dalibor Černý, který má na kontě několik výrazných škraloupů.

Flastr na sedm kol

Před rokem nevyloučil kapitána Sparty Bořka Dočkala, který v utkání s Jabloncem kopl Davida Housku do hlavy. Komise rozhodčích následně označila ocenění zákroku jen žlutou kartou jako hrubou chybu. Další výrazný přešlap předvedl rozhodčí Černý ve 2. kole letošní sezony, když za ostrý skluz Martina Cedidly na stojnou nohu Ewertona udělil jen žlutou kartu. Zlínský hráč následně dostal trest na 5 utkání a flastr vyfasoval i Dalibor Černý. V lize si nezapískal až do konce září, tedy sedm ligových kol.

Tím ale výčet kontroverzí nekončí. Vzpomínáte na listopadový šlágr Plzeň – Sparta? V něm Tomáš Chorý hlavou udeřil Asgera Sörensena. Černý opět nesáhl do kapsy pro červený kartonek. Žádný faul neviděl. I tentokrát komise rozhodčích konstatovala, že měl být plzeňský útočník za „čelo“ vyloučen. Předvede kiks i v derby?

Škraloupy i kvalita

Je ovšem potřeba říct nejen A, ale i B. Dalibor Černý v letošní sezoně pískal 17 zápasů Fortuna ligy a ve většině z nich předvedl dobrý výkon. V hodnocení deníku Sport má třetí nejvyšší průměrnou známku (6,56) ze všech rozhodčích. Kromě zmíněného duelu Plzně se Spartou řídil i další těžká utkání Slavia – Plzeň, Liberec – Jablonec nebo semifinále poháru Slavia – Bohemians. V tomto ohledu se zdá být volba Černého logická, zvláště když letošní sezona nabídne ještě další dvě derby pražských „S“.

Dříve nebo později by se k bitvě Sparty se Slavií s velkou pravděpodobností dostal. Zvládne ale vypjatost zápasu, která se na české scéně nedá s ničím srovnat? Derby navíc nabídne asi největší náboj za poslední roky. Nezbývá než doufat, že pan Černý bude mít v sobotu svůj den a fotbalový svátek nepokazí nějakým excesem.

Jak dopadne derby?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články