Cedidla dostal stopku na 5 zápasů, přesto může v neděli za jistých podmínek hrát. Jak je to možné?

Ostrý faul Martina Cedidly v utkání se Slavií vzbudil hodně emocí. Za zákrok na Ewertona nebyl zlínský hráč vyloučen, trestu ale nakonec neušel. Disciplinárka mu zastavila činnost na 5 zápasů.

 

i Zdroj fotografie: Creative Commons / Tadeáš Bednarz / CC BY-SA 4.0
                   

Ve druhém ligovém kole Martin Cedidla na hřišti Slavie u postranní čáry sestřelil Ewertona, který následně musel střídat. Vyšetření v nemocnici poté odhalilo zranění kolenního kloubu a postranního vazu. Brazilec podle všeho bude sešívaným chybět čtyři až šest týdnů. Zlínský hráč za drsný faul překvapivě nebyl vyloučen, obdržel jen žlutou kartu. Rozhodčí Černý i jeho kolega u videa za tento verdikt dostali pořádný flastr.

Trestu neunikl ani Cedidla, který hned po utkání zákroku litoval. Já se omlouvám, byl jsem asi trochu přemotivovaný. Pak jsem se snažil stáhnout nohy, ale jak jsem byl ve skluzu, bohužel to vyšlo, že jsem ho trefil. Mrzí mě to,“ řekl v rozhovoru pro O2TV Sport. Nyní už člen reprezentační jednadvacítky ví, že si od fotbalu na delší dobu odpočine. Disciplinárka mu zastavila činnost na pět soutěžních utkání. Přesto v neděli může proti Jablonci za jistých okolností nastoupit. Jak je to možné?

iZdroj fotografie: Depositphotos

„V tomto ojedinělém případě (hráči nebyl udělen osobní trest rozhodčím během utkání) nemá hráč předběžně zastavenou závodní činnost a trest nabyde právní moci až po uplynutí pěti dní ode dne doručení rozhodnutí anebo ve chvíli, kdy se hráč vzdá práva na odvolání. V případě, že se hráč nevzdá práva na odvolání, bude moci v nejbližším ligovém kole ještě nastoupit,“ stojí v tiskové zprávě disciplinární komise.

Souhlasíte s trestem pro Martina Cedidlu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel