Kapitán Sparty málem ukopl Houskovi hlavu. Jasná červená, křičeli diváci. Bouřlivák Rada pak řádil na tiskovce.

Nejfaulovanější hráč české Fortuna ligy dostal v ligové dohrávce se Spartou pořádně naloženo. S tržnou ranou na čele musel David Houska na šití. Bořek Dočkal za kopnutí protihráče do hlavy k nelibosti domácích dostal jen žlutou kartu. Trenér Jablonce Petr Rada se po zápase zlobil, že nezasáhl VAR. „To tam rozhodčí Berka u videa pil kafe nebo usínal?“ rozčiloval se emotivní kouč. Co na to komise sudích?

i Zdroj fotografie: FK Jablonec
                   

Po čtvrthodině hry předvedl Bořek Dočkal na hřišti Jablonce kousek, který patří spíše do akčního filmu. Davida Housku trefil kopačkou přímo do hlavy. Severočeši se okamžitě sesypali na rozhodčího Černého a požadovali vyloučení kapitána Letenských. Sudí, který celou situaci sledoval z pár metrů, ale k překvapení všech vytáhl žlutý kartonek. Názor nezměnil, ani když viděl krvavé zranění domácího hráče. Jít se podívat na video? Dalibor Černý to nepovažoval za nutné. „Tak tohle už je moc. To nemyslíte vážně. Žlutá karta tvl. To je stop na tři zápasy. Smutné,“ zlobil se na svém Facebooku Václav Pilař.

Červená pro lídra Sparty? VAR asi spal

Na pozápasové tiskové konferenci se nejprve nechtěl trenér Petr Rada k celé situaci vyjadřovat a zhodnotil duel se Spartou, který skončil remízou 1:1. Nakonec se ale rozjel a ostře zkritizoval VAR. „U videa sedí pan Berka. Já na něj mám takovou smůlu. Podle mě zrovna pil nebo usínal nebo nevím. On bydlí v Řeporyjích. Já přes ně raději nejezdím, protože kdybych ho tam potkal, tak by byl problém,“ rozohnil se kouč Jablonce.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Výkon arbitrů v Jablonci hodnotila negativně i komise rozhodčích. „V 16. minutě měl rozhodčí vyloučit hostujícího hráče za surovou hru – kopnutí soupeře do hlavy. Tento zákrok ohrozil zdraví soupeře. Hrubé chyby se dopustil jak rozhodčí, tak VAR, který měl v tomto případě intervenovat,“ stojí v prohlášení na Twitteru. Ve stejném duchu se vyjadřovali na sociálních sítích i novináři a fanoušci. Co myslíte, potrestá FAČR rozhodčí Černého s Berkou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky