Čeká Chorého dlouhá stopka? Komise rozhodčích potvrdila, že měl být vyloučen. A co VAR Franěk?

KOMENTÁŘ: Jedním z nejvýraznějších momentů sobotního ligového šlágru byl zkrat plzeňského útočníka Tomáše Chorého. Za „čelo“ Sörensenovi měl být vyloučen, jenže VAR byl zřejmě na párku.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

V závěru prvního poločasu zápasu PlzeňSparta došlo ke kontroverznímu okamžiku. Na první pohled se hlavami srazili Tomáš Chorý a Asger Sörensen. Jenže opakovaný záběr jasně ukazuje úmysl domácího útočníka. V momentě zákroku se míč nacházel zhruba dva metry nad dvojicí, která se vzájemně držela za dres. Chorý se ani nepokusil vyskočit, navíc se těsně před úderem hlavou podíval přímo na obránce Sparty. Červená jak vyšitá.

Siegl nechápe Chorého

„Já to nechápu, tento zkrat. On se na něj podívá a trefí ho. Nevím, jestli viděl balon místo té hlavy. Tohle udělat, to je klukovina,“ prohlásil o poločase ve studiu O2TV Sport Horst Siegl. Zákrok podle všeho krátce přezkoumával VAR, ale nic závadného na počínání Tomáše Chorého neshledal. „Na trávníku jsem viděl, že letěl dlouhý balon do pokutového území, kde se oba hráči drželi, a došlo ke střetu hlavami. Potom jsem přerušil hru. Neviděl jsem z hrací plochy nic na vyloučení,“ řekl po utkání pro O2TV Sport rozhodčí Dalibor Černý.

Na rozdíl od hlavního rozhodčího měl VAR celou situaci jak na talíři. Pavel Franěk u videa ale nechal Černého pokračovat ve hře. Fatální chyba. Uznala to i komise rozhodčích. „Ve 45. minutě měl být vyloučen domácí hráč za úmyslné udeření soupeře hlavou. Pro rozhodčího na hřišti se jednalo o velmi složitou situaci, měl intervenovat VAR,“ stojí ve zveřejněném prohlášení.

Fraňka čeká stopka

Komise rozhodčích se krátce po sobotním utkání vyjádřila i k budoucnosti Pavla Fraňka, který měl v pozici VAR být i na utkání Slavia – Baník: VAR Pavel Franěk byl stažen ze zítřejší nominace a tato hrubá chyba se významně projeví i v jeho budoucích nominacích na utkání.“ Znamená to pro zkušeného sudího stopku nebo dokonce vyškrtnutí z ligové listiny rozhodčích? Každopádně svou chybou zasadil další ránu již tak pošramocené pověsti VAR.

S velkou pravděpodobností se k zákroku Tomáše Chorého vrátí i disciplinární komise. Vzhledem k tomu, jak si disciplinárka letos počíná (viz Kuchta nebo Cedidla), dá se očekávat, že plzeňský útočník schytá pořádný flastr. Bylo by velmi zarážející, kdyby se tak nestalo.

Měl by Tomáš Chorý dostat od disciplinárky stopku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články