Chtěli jsme reagovat na výkon z derby, prohlásil kouč Sparty Priske po skalpu Plzně. Proč se rozhodl změnit taktiku?

Pražská Sparta dokázala ve Štruncových sadech po urputném výkonu zvítězit. Jak viděl utkání její kouč Brian Priske a proč se rozhodl pro změnu taktiky?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Jedenáct let čekala pražská Sparta na ligové vítězství ve Štruncových sadech. Bojovné utkání rozhodl jedinou brankou zápasu David Pavelka, který si osm minut před koncem našel své místo po rohovém kopu a přesně zakončil. „Bylo tam přesně to, co jsem chtěl od týmu vidět. Byly tam emoce, srdce a touha zvítězit. Za to mají hráči můj kredit,“ prohlásil na tiskové konferenci po utkání trenér Brian Priske.

Dánský stratég oproti předchozím vystoupením výrazně změnil taktiku a letenští se tak v Plzni prezentovali urputným stylem. „Bylo to náročné rozhodnutí, ale cítil jsem, že po derby musíme udělat změnu. Zároveň jsme věděli, že tu Sparta nevyhrála jedenáct let. K soupeři jsem přistupoval s velkým respektem, jelikož jsme na tomto stadionu zvyklí vídat gólovou mašinu, která v domácí soutěži přidává jedno vítězství za druhým. Cítil jsem, že je to ten správný okamžik něco udělat,“ uvedl kouč, který vede Spartu od léta.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Priske byl navíc u své střídačky až neobvykle aktivní, což přičítá snaze napravit nepovedený dojem z debaklu 0:4 v pražském derby proti Slavii. „Možná také ve mně bylo to, že jsme všichni chtěli reagovat na náš výkon z derby. Nejsem v průběhu zápasu nijak nervózní, ale zkrátka jsme viděli velké utkání, do kterého jsme všichni vložili hodně energie. Jsem moc rád, že jsme ukázali českému fotbalu, že jsme pořád tady a že směr, kterým se vydáváme, je správný,“ pokračuje s tím, že výsledek přesto nepřeceňuje.

Priske: Je před námi dlouhá cesta

Samozřejmě víme, že je před námi dlouhá cesta. Důležité je, že jsme ukázali, že umíme vyhrát i velký zápas. Další těžká utkání nás navíc čekají. Odměnu by si dnes zasloužili nejen hráči na hřišti, ale i celá lavička a ti, kteří utkání museli sledovat v civilu,“ doplnil zkušený stratég jehož svěřence před zimní přestávkou čekají ještě souboje proti Slovácku, Českým Budějovicím a osmifinále ligového poháru na půdě Baníku Ostrava.

Jak hodnotíte výkon Sparty v Plzni?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel