Rosický promluvil o výměnách na trenérské lavičce Sparty. Na co podle něj trenéři dopláceli?

Čtrnáct. Tolik trenérských výměn zažila pražská Sparta v uplynulých deseti letech. Naposledy v únoru letošního roku vystřídal Václava Kotala současný kouč letenských Pavel Vrba. Podle sportovního šéfa klubu Tomáše Rosického řada předchozích trenérů doplácela i na neslavnou Strammacioniho éru.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Právě památká sázka na italského stratéga Andreu Stramaccioniho, který přišel na Letnou před čtyřmi lety, patří mezi okamžiky, na které fanoušci nevzpomínají v nejlepším světle. Strammacioni přivedl řadu drahých zahraničních posil s astronomickými platy, opačným směrem naopak zamířily dlouholeté opory mužstva.

Na nekoncepčnost tehdejších kroků podle současného sportovního ředitele klubu Tomáše Rosického dopláceli i pozdější trenéři Sparty. „Zažil jsem Zdeňka Ščasného, Václava Jílka, Václava Kotala. Všichni dá se říci dopláceli na následky té minulé doby, takže to pro ně taky bylo složité,” prohlásil pro podcast Seznam Zpráv s názvem Angličan Rosický, který se stal sportovním ředitelem až po Stramaccioniho odchodu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Rosického za dob Ščasného, Jílka nebo Kotala působili ve Spartě hráči, kteří neměli opravdový zájem v klubu působit. „Měli pod sebou ještě hráče, které třeba nechtěli a my jsme měli strašné trable se jich v uvozovkách zbavit, protože měli obrovské kontrakty. Je těžké z takových hráčů udělat tým, když víte, že oni si to tady chtějí prostě jen dál odsedět,” pokračuje.

Pro to vytvoření mužstva, kdy skoro každý ten trenér měl s takovými hráči problémy při skoro každém tréninku, to byla opravdu složitá doba. Nebylo to pro ty trenéry jednoduché,” vzpomíná Rosický podle něhož je v současné době situace jiná. Tým pod trenérem Pavlem Vrbou zůstává v letošním ligovém ročníku neporažený, navíc si zajistil obratem proti Rapidu Vídeň i účast v základní skupině Evropské ligy.

iZdroj fotografie: Reuters

Nebyli jsme jednotným týmem. Když jste viděl Spartu před dvěma lety a nyní tak musíte říct, že vidíte tým, který bojuje jeden za druhého,” míní a dodává, že nyní se letenští mohou soustředit jak na boj o mistrovský titul, tak na svou pohárovou účast. Své současné postavení může Sparta potvrdit již v sobotu, kdy ji čeká souboj proti nováčkovi z Hradce Králové.

zdroj: seznamzpravy.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články