Reprezentační brankář Vaclík zhodnotil možné soupeře před baráží o MS. Z koho má největší obavy?

Připsal si další nulu na kontě, přesto ani ta k druhému místu v kvalifikační skupině nepomohla. Reprezentační brankář Tomáš Vaclík promluvil o možných soupeřích v baráži.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Závěrečné utkání kvalifikační skupiny o mistrovství světa čeští reprezentanti zvládli a proti Estonsku zvítězili 2:0. Ani přesné zásahy Jakuba Brabce a Jana Sýkory však neodvrátily konečnou třetí příčku, která pro národní tým znamená méně výhodou pozici pro nadcházející baráž. Tam se Češi mohou v semifinále utkat s jedním ze šestice Portugalsko, Skotsko, Rusko, Švédsko, Wales a Itálie.

V případě vítězství by je pak od postupu na závěrečný turnaj dělilo pouze jedno závěrečné utkání baráže. „Rádi bychom se vyhnuli Itálii. Zažili jsme je před Eurem, jsou to úřadující evropští šampioni a bylo by to hodně složité,“ přeje si Vaclík, který má v paměti čtyřgólový debakl z loňského června. Úřadující evropské šampióny by si jako soupeře nepřál ani reprezentační stoper Jakub Brabec.

iZdroj fotografie: Reuters

Soupeři jako Portugalci nebo Italové nejsou ničím příjemným. Přáli bychom si lehčího soupeře, ale jde o mistrovství světa a kdybychom se tam dostali, tak bychom tyto týmy potkávali. Je to výzva a věřím, že se o to popereme,“ míní s tím, že by si přál narazit na jednoho z dvojice Skotsko – Wales. „Byly by to přijatelnější týmy než Portugalsko a Itálie. Naopak se Skotskem jsme hráli i před jejich fanoušky na Euru a zvládli jsme to. Věřím, že by to bylo snazší než Portugalsko nebo Itálie,“ věří.

Na Skoty umíme, ví Vaclík

Národní tým zároveň semifinále play-off musí odehrát jako nenasazený celek na venkovní půdě. „Tak to prostě je. Během Eura jsme se ale přesvědčili, že to může jít. Skotové proti nám také hráli doma a my u nich byli schopni vyhrát. Počkáme si tedy na los, koho nám přidělí a připravíme se na to, jak nejlépe budeme umět,“ doplňuje Vaclík, který jedním dechem dodal, že věří v sílu českého mužstva. Los semifinále play-off o mistrovství světa je na programu již příští pátek 26. listopadu a přímým přenosem jej bude vysílat ČT Sport.

Zdroj: FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka