Rána pro slovenský hokej. Situace je katastrofální, mladí hokejisté odcházejí do Česka, smutní Šatan

Mládežnické soutěže ve Slovensku jsou opět přerušeny, a proto se rodiče mladých slovenských hokejistů rozhodli pro radikální krok. Podle prezidenta slovenského svazu ledního hokeje registrují své potomky v Česku.

i Zdroj fotografie: Slovenský zväz ľadového hokeja
                   

Velké výpadky v tréninkovém procesu a dlouhodobé absence soutěžních utkání. Český mládežnický hokej prošel v souvislosti s epidemiologickými opatřeními v minulých měsících těžkou zkouškou, přesto v současné době mládežnické soutěže ve zpřísněném bezpečnostním režimu pokračují. Opačná situace je na Slovensku, kde jsou amatérské a mládežnické soutěže pozastaveny.

Odloženy jsou tak zápasy extraligy juniorů, dorostu, starších žáků, mladších žáků i přípravek na všech úrovních. Podle prezidenta Slovenského svazu ledního hokeje a bývalého dlouholetého útočníka Miroslava Šatana je současná situace kritická. „Situace je katastrofální a zoufalá. Mládežnický sport na Slovensku je na ‚áře‘,“ cituje bývalého hráče Buffalo Sabres nebo New Yorku Islanders slovenský deník Šport.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V hokejovém hnutí a v celém mládežnickém sportu na Slovensku panuje obrovská nespokojenost se současným stavem a rozhodnutími kompetentních odborníků. Myslím, že kluby a rodiče jsou právem naštvaní,“ doplňuje Šatan s tím, že v sousedních zemích fungují soutěže v jiném režimu než na Slovensku. „Vždyť všude v sousedních zemích vše funguje za podmínek bezpečnosti a pravidelného testování,“ pokračuje.

Podle informací, které má Šatan k dispozici se navíc rodiče malých slovenských hokejistů odhodlávají k zásadnímu kroku, které může znamenat pro budoucí generace tamního hokeje velký problém. „V posledních dvou týdnech jsme zaznamenali snahy rodičů našich malých hokejistů o jejich přeregistraci v Rakousku nebo v České republice,“ uvedl sedmačtyřicetiletý funkcionář, podle něhož může mít toto rozhodnutí nedozírné následky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Škody, které tato opatření způsobí sportu, dnes ještě nelze vyčíslit. Přitom by stačilo málo. Zkopírovat režim OTP (očkování – testování – po překonání koronaviru pozn. red.) ze sousedních zemí a nastavit stejný bezpečnostní protokol jako je například ve slovenské extralize. Ten by mohl fungovat i u mládeže,“ zakončil Šatan s odkazem na fungování mládežnických hokejových soutěží v Česku a Rakousku.

Je však otazníkem, kdy se tamní mladí hokejisté vrátí na ledovou plochu. Slovenská vláda zatím neinformovala o možném opětovném rozběhnutí amatérských a mládežnických sportovních aktivit a v provozu tak zůstávají jen profesionální soutěže.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články