První zimní posilu přivedla Slavia od rivala. Hodí se do našeho stylu a umí se obětovat pro tým, ví trenér Trpišovský

Sešívaní hlásí novou tvář. První zimní posilu přivedla Slavia od velkého rivala. Co všechno řekl trenér Trpišovský o zkušeném záložníkovi?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Získat hráče od rivala? Sešívaní se touto cestou v minulosti několikrát vydali. Stačí jmenovat například Josefa Hušbauera nebo Srdjana Plavšiče. Zájem měli i o Matěje Pulkraba. Letos první zimní posilu přivedla Slavia také od městského soka. Tentokrát nelovili červenobílí na Letné, ale přímo ve Vršovicích. Z Bohemians míří do Edenu zkušený středový záložník Petr Hronek, který v dresu klokanů předváděl na podzim výborné výkony.

Hronek zůstává ve Vršovicích

„Petr je zkušený ligový hráč, který zejména v Bohemce předváděl nadstandardní výkony. Dlouhodobě patří mezi hráče, které sledujeme, a věříme, že vhodně doplní svým herním projevem náš kádr. A bude rovněž posilou pro jádro zkušených hráčů v kabině. Proto jsme rádi využili možnosti získat ho za výhodných podmínek pro Slavii,“ řekl pro oficiální web Slavie sportovní ředitel Jiří Bílek.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Ódy pěje na první zimní posilu i Jindřich Trpišovský. Petr je skvěle fyzicky vybavený a připravený hráč, který pracuje na velkém prostoru. Je neskutečně platný v presinku, nešetří krokem, je hodně soubojový, nevadí mu fyzická hra. Má i určité X faktory, jako jsou jeho vynikající dlouhé auty nebo doplnění pokutového území, kde má výbornou útočnou hlavu,“ vyjmenoval trenér Slavie, čeho si na Hronkovi cení.

Trpišovský: Hodí se do našeho stylu

Šestačtyřicetiletý stratég také připomněl, že se střední záložník vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů Bohemians. „Myslím, že se hodí do našeho stylu. Díky tomu, že mu v létě končila smlouva, to bylo výhodné i z ekonomického hlediska. Jsme rádi, že se to povedlo a získáváme hráče, který se umí obětovat pro tým, nerad prohrává a má schopnosti, které týmu pomůžou k cílům v budování mužstva, které momentálně probíhá,“ chválí první zimní posilu Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Hronka, který prošel mládežnickou akademií Sparty a poté hrál třeba za Vlašim, Příbram, Jihlavu nebo Zlín, zájem Slavie zaskočil. „Cítím velkou radost. Je mi 29 let a musím říct, že jsem asi úplně nečekal, že o mě bude mít takový klub zájem. O to víc si toho cením, o to víc jsem šťastnější,“ uvedl po podpisu tříletého kontraktu vyhlášený univerzál Petr Hronek.

Na kterém postu potřebuje Slavia nejvíce posílit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články