Sparťanský křídelník Plavšić pod palbou výhrůžek. Chovejme se slušně, vzkázal Vrba fanouškům

                   

Srbský křídelník ve službách pražské Sparty Srdjan Plavšić rozhodně nezažívá nejsnazší momenty své kariéry. Poté, co server iDnes.cz informoval o jeho podepsání smlouvy v Edenu se na jeho adresu strhla řada výhrůžek a nadávek na sociálních sítích. Fanoušky po vítězném utkání proti Plzni uklidňoval i kouč Pavel Vrba.

Ahoj fanoušci, mužů povědět, ze se Slavii jsem smlouvu nepodepsal, ani jsem s nimi nejednal o žádné nabídce. Jednáme se Spartou, jestli bude novy kontrakt. Děkuji za podporu,“ napsal přitom sám Plavšić před několika dny na sociální sítě. Podle iDnes.cz je však jeho přestup do Edenu po konci smlouvy na Letné hotovou záležitostí a kontrakt měl již být podepsán.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Plavšić se navíc neobjevil v sestavě Sparty ani v uplynulých dvou utkáních proti Baníku Ostrava a Viktorii Plzeň. I z toho důvodu se na něj snesla kritika na sociálních sítích, kde se mimo označení „zrádce“ objevily i výhrůžky smrtí. „Konečně jsi mimo tým, ty ulhaný sr*či,“ napsal jeden z příznivců pod Plavšićův Instagram. „Jestli se to potvrdí, že jsi z nás všech dělal voly, zažiješ peklo a budeš toho do smrti litovat,“ dodává další z komentujících.

I proto se k nastalé situaci rozhodl po vítězném utkání proti Viktorii Plzeň vyjádřit i kouč Pavel Vrba, který v minulých dnech slova o Plavšićově uzavřeném přestupu dementoval. „Je úžasné, jak nám fanoušci pomohli. Chci jim za to strašně poděkovat. Myslím si, že fanoušci nebyli dvanáctým, ale třináctým hráčem. Obrat patří samozřejmě i jim,“ prohlásil po vítězství 3:1.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Na druhou stranu jsem slyšel, co se děje ohledně Plavšiće. Buďme korektní, chovejme se slušně. Buďte fanoušci Sparty. O to vás žádám já jako trenér Sparty, který chce pro Spartu udělat maximum a vy se chovejte tak, abychom byli úspěšní a ne tak, abychom měli problémy,“ zakončil pro klubový web.

Za jaké z pražských S bude pětadvacetiletý Srb v nadcházející sezóně nastupovat je tak otazníkem, jisté je, že v případě přestupu se zařadí po bok současného nejlepšího asistenta sešívaných Nicolae Stancia nebo reprezentanta, který je v současné době ve službách řeckého Anorthosisu, Josefa Hušbauera.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články