Přestoupí Cristiano Ronaldo do Sparty nebo Slavie? Nejznámější fotbalista planety chystá velké věci

Autorský komentář: Pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo jako nejslavnější hráč české ligy? Fotbalová horečka je nevyhnutelná.

i Zdroj fotografie Al-Nassr FC
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

I v 38 letech patří mezi světovou elitu a každou chvíli sociální sítě zahltí jeho další fotbalová kouzla. Cristiano Ronaldo, jeden z nejlepších hráčů současné generace, byl středem zájmu ve všech svých dosavadních angažmá. V současné době obléká portugalský reprezentant dres saúdsko-arabského Al-Nassru. Přijde vám jeho případný přestup do jednoho z pražských „S“ jako vlhký sen fanoušků, ale ve skutečnosti naprosto mimo realitu? Nemusí to tak nutně být.

Šance tu je, ale…

V srpnu jsme se na SportyŽivě.cz věnovali spojení Sparty s Neymarem poté, co server Transfermarkt přišel s šokujícími informacemi. Přestupu Brazilce na Letnou tehdy dával web šanci 35%! Fanoušci se královsky bavili, zpráva rezonovala veřejným prostorem. Jak to dopadlo? Slavný kanárek přestoupil nakonec do Al-Hilálu, který za něj vysolil PSG 90 milionů eur. Pojďme ale zpět k možnosti, že Cristiano Ronaldo přestoupí do Sparty nebo Slavie. Jaká je šance, na tento přestup? Upřímně, asi tak 0,0001 procent, nejspíše ještě méně. Hned si řekneme proč.

iZdroj fotografie Al-Nassr FC

V první řadě má CR7 v Saúdské Arábii smlouvu do léta 2025 a tamní šejkové se globální superstar nevzdají za žádnou cenu. I kdyby Daniel Křetínský nebo čínský majitel Slavie nabídli miliardy korun. Mohly by si to vůbec nejslavnější české kluby dovolit? Ani náhodou, nejde totiž jen o přestupovou částku. Obě pražská „S“ navíc v poslední době jdou cestou nákupu posil v rozumných cenových relacích. Sparta v létě dala za Jana Kuchtu a Angela Preciada shodně 2,5 milionu eur, což vychází cca na 60 milionů korun. Podobnou částku zaplatili Sešívaní za Igoha Ogbua a Christose Zafeirise.

Plat jak pro celou ligu

Rekord úřadujícího českého mistra za posilu je „jen“ 3,75 milionu eur, Slavia dala za příchod hráče nejvíce 4 miliony eur. Tedy cca 100 milionů korun. Shodou okolností tyto částky oba kluby zaplatily za stejného hráče (Nicolae Stanciu). A pak je tu další, ještě větší zádrhel. Plat. Před nedávnem jsme se na SportyŽivě.cz věnovali tématu, kolik vydělávají nejlépe placení fotbalisté. A na stupni nejvyšším je podle Forbesu právě Cristiano Ronaldo s očekávaným celkovým výdělkem 260 milionů dolarů. Přijde si tak na více než 6 miliard korun!

iZdroj fotografie: Depositphotos

To je mimochodem mnohem více, než hodlá Sparta zaplatit za vybudování národního stadionu na Strahově. Do něj plánují Letenští podle Českého rozhlasu investovat 4 miliardy korun. A čemu byste dali v případě rozhodování přednost? Odpověď je snadná. Zkrátka na přestup Cristiana Ronalda do Sparty nebo Slavie si musejí fanoušci nechat zajít chuť. Koneckonců oba kluby jdou nyní především cestou nákupu mladých perspektivních fotbalistů. Hvězdy s jednou nohou ve fotbalovém důchodu nejsou pro pražská „S“ zajímavé.

Přáli byste si vidět Ronalda v dresu Sparty nebo Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články