Neymar ve Spartě: Renomovaný server zveřejnil překvapivé informace o spojení Brazilce s Letenskými

V PSG s ním nepočítají, kam tedy zamíří Neymar? Nejprve se mluvilo o Barceloně, pak o zájmu ze Saúdské Arábie. Vyfoukne jim Sparta Brazilce?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Situace v PSG je v průběhu letošního léta prapodivná. Klub válčí s Kylianem Mbappém, kterého vyřadil z áčka a nevzal ho ani na turné před začátkem sezony. Francouzský reprezentant a největší klenot pařížského týmu chyběl také v nominaci na první zápas s Lorientem. Jednání o nové smlouvě je mírně řečeno vyhrocené. Do toho přišlo vedení s tím, že nepočítá s Neymarem a Markem Verratim. Jaká je jejich budoucnost?

Do Barcelony? Xavi byl proti

V případě Neymara se nejprve mluvilo o Barceloně. Brazilec toužil po návratu do katalánského velkoklubu a vedení Barcy interně jednalo, jestli si ho mohou dovolit. President Joan Laporta bral kromě hráčských kvalit i výraznou marketingovou stránku a tlačil na příchod Neymara. Trenér Xavi se ale postavil proti v obavách, že by hvězda rozložila kabinu. A pak tu bylo také proklínané FFP, kvůli kterému měla Barcelona velké problémy s registrací posil. Aby mohl Neymar zamířit do španělského velkoklubu, musela by jiná velká hvězda odejít. Tento směr nakonec vyprchal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krátce poté přilétly ze Saúdské Arábie zprávy, že jeden z tamních klubů připravuje ohromnou nabídku. Server Transfermarkt přinesl informace, že se o Neymara zajímá i Inter Miami. Že by Brazilec opět spojil síly s Messim? Web této variantě dává 20 procent. Šanci, že by Neymar posílil saúdský Al-Nassr a zahrál si v útoku s Cristianem Ronaldem a Maném, fotbalový server ohodnotil na 32 procent. A pak? Šok! O tři procenta více má Sparta Praha.

Roso, jednej!

Je to vůbec možné? Kdyby se pan Křetínský plácl (a pořádně) přes kapsu… Když pomineme otázku, zda-li by Neymar vůbec kývl na nabídku Sparty, přestupní částka s platem by daly dohromady cifru, která by s velkou pravděpodobností stačila na stavbu nového stadionu… Samozřejmě, hvězdný Brazilec na Letné je naprostá sci-fi, ale zkuste si to na pár vteřin představit… Ten blázinec kolem, na všech ligových zápasech Sparty vyprodáno… Jasně, v domácích utkáních už je to téměř pravidlem i bez něj. Ale útok Haraslín – Kuchta – Neymar… Inu, nebyl by nakonec lepší ten stadion?

Měla by Sparta koupit Neymara?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články