Po pěti letech ve Slavii míří úspěšný kouč k reprezentaci. Předseda FAČR Fousek si jeho získání pochvaluje

Má za sebou řadu trenérských úspěchů na klubové i mezinárodní scéně. Posledních pět let působil u sešívaných a nyní kývl zkušený kouč na nabídku vedení FAČR.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Během své bohaté trenérské kariéry Miroslav Beránek několikrát vedl Slavii a na ligové scéně působil také v Brně, v Kladně a v Blšanech. V roce 2002 dovedl českou reprezentační jednadvacítku k titulu mistrů Evropy a čtyři roky dělal u áčka asistenta Karlovi Brücknerovi. Pětašedesátiletý kouč působil i v zahraničí. S Debrecínem ovládl maďarskou ligu, poté následovalo angažmá ve Spojených Arabských Emirátech a v Kazachstánu. Tam vedl Beránek klub FC Astana i národní tým.

Beránek: Chci sloužit českému fotbalu

Uplynulých pět let působil uznávaný kouč v roli šéftrenéra dorostu pražské Slavie. „Myslím, že se nám práce v klubu dařila. Vychovali jsme řadu mladých hráčů pro reprezentaci. Letos po svém nástupu mě oslovil Zdeněk Psotka, zda bych chtěl působit v nové roli a já z něj cítil energii, chuť posouvat český mládežnický fotbal na evropskou úroveň. Proto – po dohodě s klubem – jsem nabídku přijal a chci sloužit českému fotbalu na nejvyšší mládežnické úrovni,“ uvedl pro tiskovou zprávu FAČR Miroslav Beránek.

iZdroj fotografie: FAČR

Proč technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka stál právě o Beránka? „Chtěli jsme obsadit šéftrenéra úseku reprezentací. Oslovil jsem trenéra Beránka zejména z toho důvodu, že v posledních letech působil u mládeže ve Slavii a má obrovský přehled nejen o hráčích, ale také trenérech. A také proto, že byl součástí největších úspěchů českého fotbalu,“ připomněl Psotka.

Fousek okamžitě souhlasil

Angažování Miroslava Beránka si pochvaluje také Petr Fousek, který s ním spolupracoval osm let u jednadvacítky i reprezentačního áčka. „Když mě Zdeněk Psotka seznámil se svým záměrem přivést Míru Beránka, okamžitě jsem souhlasil. Znám ho dlouho a dobře, přichází k nám zkušený odborník a také ambiciózní trenér. Očekávám, že se jeho působení promítne do zlepšené práce a úspěchů mládežnických reprezentačních výběrů,“ dodal předseda českého fotbalu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů