Plzeň má nového trenéra. Do Štruncových sadů se vrací kouč, který dovedl Viktorii k titulu

Fotbalisty Plzně povede v příští sezoně kouč, který ji v minulosti dovedl k titulu. Zároveň také poznal, jak rychle může ve Viktorii skončit.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Již v závěru uplynulé sezony bylo jasné, že Michal Bílek, kterému končí ve Viktorii smlouva, nebude v klubu pokračovat. Během jara se Plzeň pod jeho vedením trápila výsledkově i po herní stránce. Adolf Šádek se tak rozhodl, že kouči, který loni dovedl Západočechy k titulu a poté i do základní skupiny Ligy mistrů, nenabídne novou smlouvu. Hlavním favoritem na novou tvář na lavičce byl Martin Svědík, nakonec je ale vše jinak.

Čas pro plán B

Trenér Slovácka po závěrečném kole přiznal, že by mu nabídka Plzně přišla po sportovní stránce zajímavá. Jenže ve smlouvě má výstupní klauzuli ve výši 400 tisíc eur (cca 9 milionů korun). Hlavní zádrhel byl ale nakonec jinde. Šádek stále jedná o prodeji klubu či vstupu nového investora a Martin Svědík chtěl počkat, až se situace vyjasní. Bez této jistoty odmítl na nabídku kývnout. Do Štruncových sadů nezamíří ani Jaroslav Veselý, který dovedl Bohemians na 4. místo a byl vysoko na plzeňském seznamu.

iZdroj fotografie: FC Hradec Králové

Padly i varianty s Petrem Radou a Karlem Jarolímem. Kdo tedy převezme Plzeň po Bílkovi? Do Viktorie se po osmi letech vrací Miroslav Koubek, který ji v roce 2015 dovedl k titulu. Ještě na jaře jedenasedmdesátiletý kouč trénoval Hradec Králové, ve kterém odváděl kvalitní práci. Loni si votroci zahráli finálovou skupinu a celkově skončili šestí a letos se pohybovali ve středu tabulky. Koubek ovšem musel kvůli zdravotním problémům na jaře přerušit působení u černobílých a s klubem se domluvil na ukončení spolupráce.

Konec Horvátha?

Poté, co trenér Koubek prodělal těžký covid, má novou chuť do práce. I když původní vyhazov z Plzně v roce 2015 těžce kousal, jeho vztah s Adolfem Šádkem se časem urovnal. A když přišla nyní nabídka na návrat do Štruncových sadů, zkušený kouč se dlouho nerozmýšlel. Asistenta by měl Miroslavu Koubkovi dělat Jan Trousil a podle informací Sportyživě.cz u týmu zůstávají trenér brankářů Matúš Kozáčik a Marek Bakoš. Zbývá již jen oficiální představení.

Je Miroslav Koubek správnou volbou pro Plzeň?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články