Svědík koučem Viktorie Plzeň? Lákalo by mě to, přiznal trenér. Nyní ovšem myslí jen na Slovácko a posily do ofenzivy

Plzeň hledá nového trenéra a k favoritům patří Martin Svědík. Přijal by nabídku Viktorie a jakou má ve smlouvě výstupní klauzuli?

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Ve Slovácku dokázal velké věci. Během pěti let dovedl Martin Svědík tým z Uherského Hradiště k vítězství v MOL Cupu a ve Fortuna lize v uplynulých třech sezonách skončili Kadlec a spol. dvakrát čtvrtí a jednou pátí. „Je strašně těžké se na tu špici dostat, ale je strašně lehké zase spadnout zpátky dolů,“ uvedl po závěrečném kole osmačtyřicetiletý kouč.

Svědík favoritem

Slovácko se také představilo v evropských pohárech. Na podzim si tým Martina Svědíka zahrál v základní skupině Konferenční ligy a v konkurenci s Kölnem, Nice a Partizanem Bělehrad rozhodně nepropadl. Výsledkové úspěchy podložené navíc kvalitním herním projevem zařadilo kouče mezi českou trenérskou elitu. Když se začalo mluvit o tom, že Michal Bílek v Plzni skončí, nemohl Svědík chybět mezi hlavními favority.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Podle informací Sportyživě.cz již Západočeši trenéra Slovácka kontaktovali. Další vyjednávání ale brzdí prodej plzeňského klubu. Kdyby nabídka přišla, říkám ano, lákalo by mě to, sportovně by to bylo velmi zajímavé, to je snad každému jasné. Na druhou stranu v Plzni vědí, že si musí dořešit nějaké věci, aby sami dobře fungovali. Je to jejich záležitost, jejich věc a do toho já nemám co mluvit. A ani nechci. Mám teď starosti na Slovácku. To je pro mě priorita,“ řekl Svědík deníku Sport.

9,5 milionu za trenéra?

Pokud by se Plzeň domluvila s trenérem Svědíkem, musela by zaplatit výstupní klauzuli 400 tisíc eur. To dělá cca 9,5 milionu korun. V současné době kouč pátého týmu ligy má v hlavě jen Slovácko. „Mám to nastavené tak, že mám ještě dva roky smlouvu ve Slovácku. Samozřejmě víme, že se může přes léto stát cokoliv. Teď ale nepřemýšlím o ničem jiném, než jak přebudujeme Slovácko a že budu působit na Slovácku,“ dodal Martin Svědík.

Posílit podle něj potřebuje především ofenziva. „Víme, že musíme přivést kvalitu do ofenzivy. To si myslím, že je klíčové. K nám na Slovácko je ale těžké někoho sehnat,“ poznamenal Svědík. Důvodem je poloha Uherského Hradiště. „Kluci na hostování třeba ze Slavie nebo ze Sparty, tak chodí do Mladé Boleslavi, Jablonce nebo Hradce, aby to měli blíže k Praze,“ vysvětlil trenér, který nutně potřebuje získat do týmu kvalitního střelce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články