Zdravotní stav Pelého se zhoršil. Po srdečním selhání je hospitalizován v nemocnici. Co vzkázala fanouškům jeho dcera?

Pelé delší dobu bojuje s rakovinou. Tentokrát skončil v nemocnici se srdečním selháním a s otoky po celém těle. Fotbalový král zůstává nadále hospitalizován.

i Zdroj fotografie: Creative commons / Atribución - CC BY 2.0
                   

Dvaaosmdesátiletého fotbalového krále trápí zdravotní problémy delší dobu. Před rokem podstoupil operaci kvůli odstranění nádoru tlustého střeva, rakoviny se ale Pelé nezbavil. Chemoterapie, kterou absolvoval v několika posledních měsících, již na nádory přítomné v různých orgánech nepůsobí. V úterý skončila brazilská legenda opět v nemocnici Alberta Einsteina na jihu São Paula. Tentokrát ovšem Pelého příjezd nebyl naplánován. S otoky po celém těle ho přivezly manželka s ošetřovatelkou.

Otoky, srdeční selhání a rakovina

Lékařský personál potvrdil ESPN Brazil, že Pelé utrpěl těžkou formu povšechného otoku a také dekompenzované srdeční selhání. Nyní slavný Brazilec podstoupí sérii vyšetření, aby specialisté zjistili, které orgány metastazující rakovina ohrožuje. Po přijetí v nemocnici byl trojnásobný mistr světa podle informací ESPN velmi neklidný a zmatený. Jeho manželka Marcia hospitalizaci potvrdila, ale uvedla, že se tak děje pouze kvůli rutinním vyšetřením a měsíční analýze chemoterapie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pelého dcera poslala prostřednictvím svého účtu na Instagramu vzkaz fanouškům. „Ahoj, přátelé. Média opět vyšilují a já to chci trochu utišit. Můj táta je v nemocnici, upravuje léky. Neskočím do letadla, abych tam letěla. Moji bratři jsou v Brazílii na návštěvě a já tam pojedu na Silvestra. Nejedná se o žádné překvapení ani mimořádnou událost. Moc vám děkujeme za všechnu lásku a náklonnost, kterou nám předáváte,“ napsala Kely Nascimento.

Je Pelé historicky nejlepším fotbalistou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem