Pavel Vrba se v bulharské lize uvedl na výbornou, těší se na bitvu s Interem

Foto: pilkarskiswiat.com

Zkušený český trenér Pavel Vrba na počátku zimní pauzy opustil řady milované Plzně a zamířil hledat nové výzvy do zahraničí. Jeho cílovou stanicí se stal bulharský Ludogorec Razgrad, který s pohodlným náskokem vede tamní nejvyšší fotbalovou soutěž. Prvenství si upevnil i díky prvnímu jarnímu zápasu, jenž ovládl vysoko 6:0. Přestože předvedený fotbal diváky opravdu bavil na stadion si jich cestu příliš velké množství nenašlo. Tým každopádně před čtvrtečním duelem s Interem Milán získal potřebou dávku sebevědomí a ukázal tak, že se s ním v Evropě musí počítat.

Svěřenci Pavla Vrby přehráli soupeře drtivým způsobem

Pavel Vrba si díky premiéře na lavičce Ludogorce Razgrad v 1. bulharské soutěži vydobyl respekt. Jeho svěřenci Botev Vratsa přehráli snad ve všech disciplínách, které se k porovnání nabízeli. Statistiku držení míče ovládli v poměru 63:37, v počtu střel a rohových kopů dominovali a z hlediska produktivity byl rozdíl ještě mnohem výraznější. Domácí proměnili hned šest střeleckých pokusů ze čtrnácti možných a soupeře do žádných větších šancí nepustili. Výsledek 6:0 byl pro hostující celek možná ještě milosrdný.

Samozřejmě je potřeba brát v úvahu, že měření sil s Botec Vratsa nebylo žádnou výraznější zkouškou. Klub se totiž nachází na předposlední příčce průběžné tabulky a navíc jej trápí absolutně nejhorší obrana v celé soutěži. Ostatně kvůli tomu byla návštěva na stadionu opravdu bolestivá. Prostory pro osm tisíc lidí se nezaplnil ani z poloviny, volné sedačky nad těmi obsazenými jednoznačně zvítězily. Doufejme, že ve čtvrtek to s návštěvou bude o hodně lepší.

Pavel Vrba se po zápase netajil nadšením ze skvělého výsledku:

„Naprosto zaslouženě jsme uhráli tři body, i když výsledek je pro soupeře vzhledem k předvedenému fotbalu asi až příliš krutý. Určitě chválím hráče, protože hráli až do konce a snažili se po celý zápas o útočný fotbal, který vyznávám.“

Generálka na Inter se vyvedla, ten přijede už ve čtvrtek

Přestože tým vedený Pavlem Vrbou změřil síly s výrazně slabším soupeřem, vysoké vítězství je cenné z hlediska sebevědomí. Už tento čtvrtek totiž do Bulharska přijede slavný italský Inter Milán, jenž jako přemožitel Slavie z Ligy mistrů touží po účasti v Evropské lize, do které vede cesta jedině skrze úspěšné play-off.

Ačkoli jsou hosté jasnými favority, domácí jim rozhodně nedají nic zadarmo a sám Vrba se vyjádřil, že na fotbalové zázraky vzhledem k minulým úspěchům Plzně věří:

„Ve čtvrtek přijede mužstvo, které hraje o titul v italské lize, a to je pro nás obrovská výzva. Určitě půjde o naprosto odlišného soupeře, než se kterým jsme duel sehráli nyní. Těšíme se na to, doufáme v hojnou návštěvnost na stadionu a také výsledek, který nás i fanoušky potěší. Nic není ztraceno před bojem.“

Foto: pilkarskiswiat.com