Nový prezident Barcelony poslal Lionelu Messimu emotivní vzkaz

                   

Příběh Lionela Messiho a Barcelony může mít další pokračování. Zatímco ještě před několika měsíci se zdálo, že argentinský útočník vůbec poprvé v kariéře opustí katalánský velkoklub, aktuální zprávy španělských médií naznačují, že by mohl na Camp Nou pokračovat. Tomu napovídají i slova nově zvoleného prezidenta klubu Joana Laporty, podle kterého musí každý v klubu udělat maximum pro setrvání šestinásobného držitele Zlatého míče v kádru Ronalda Koemana.

„V prvním období, kdy jsem působil jako prezident, jsme měli v kádru nejlepší hráče v historii Barcelony, ale úspěch tkvěl i v něčem jiném. Byli jsme úspěšní proto, že náš kádr A celý klub byl stabilní. Právě jednota všech lidí nám dává stabilitu a proto vyzývám všechny v Barceloně o tom, co mohou pro klub udělat,“ prohlásil pro španělské média Laporta, který v katalánském klubu působil již mezi lety 2003 a 2010.

iZdroj fotografie: Reuters
Jordi Alba slaví gól po boku Lionela Messiho. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě tyto roky patřily mezi jedny nejúspěšnější v historii věhlasného klubu. Barcelona získala čtyři mistrovské tituly, zvítězila v Mistrovství světa klubů i Superpoháru UEFA. Dvakrát navíc získala i Ligu mistrů, ve které se osvědčil i tehdy novátorský styl Pepa Guardioly zvaný tiki taka. U všech těchto úspěchů byl i Messi, který v klubu působí nepřetržitě od října 2004.

„Jsem tady právě z těchto důvodů, abych přesvědčil Lionala Messiho, aby pokračoval a využil faktu, že je tady. On to moc dobře ví. Všichni znají náklonnost, kterou k Lionelu Messimu chovám a proto zdůrazňuji, že uděláme vše, co bude v našich silách, abychom jej v Barceloně udrželi. Víš, že nemůžeš odejít, Leo,“ vyslal Laporta vzkaz třiatřicetiletému Argentinci, jehož jméno se nejčastěji spojovalo s Manchesterem City nebo Paris Saint-Germain.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Tomu v létě končí smlouva a stále novou nepodepsal, Laporta však věří, že pokud klub bude opravdu pracovat jednotně, dosáhne jak setrvání Messiho, tak dalších cenných trofejí a úspěchů. „Sami to však nezvládneme. Jak se zpívá v textu naší hymny, naše síla je v jednotě. Tím spíše v těchto nejtěžších dobách, které klub zažívá. Víme, jak na to,“ věří bývalý právník.

Barceloně by měl pomoci zejména konec současného mimořádného stavu. Katalánský klub měsíčně přichází o miliónové příjmy, které by za normálních okolností získal z merchadisingu nebo vstupného. Až pandemie skončí, naše příjmy se opět vrátí. Tato část bude vyřešena. Budeme mít silné vedení, protože mám spolu k vedení dobré lidi. Budeme dělat rozhodnutí tak, aby bránily klub, pro který musíme žít a dýchat, a dělat pro něj vše, co je možné,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články