Manchester City našel útočníka. Vybral si talent, který září po boku Messiho

Anglický Manchester City je blízko získání nové posily. Svěřence Pepa Guardioly by měl posílit mladý argentinský talent.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V lednu nezískáme útočníka,“ prohlásil na konci kalendářního roku trenér anglického Manchesteru City Pep Guardiola na dotazy novinářů. Právě kvalitní hrotový útočník je totiž podle řady expertů i fanoušků jedinou vadou na kráse současného celku, který kráčí za obhajobou mistrovského titulu a rád navázal i na účast ve finále Ligy mistrů. Podle informací italského novináře specializujícího se na přestupy Fabrizia Romana se však takový přestup rýsuje.

Manchester City totiž má v kádru uvolněné místo po odchodu španělského reprezentanta Ferrana Torrese, který nastupoval často nejen jako křídlo, ale útočník. Jednadvacetiletý Torres však zatoužil po návratu do rodné vlasti a vedení anglického celku nakonec k přestupu do Barcelony svolilo. Tím se otevřel prostor pro příchod posily právě na křídlo, která je zároveň schopna alternovat také na hrotu útoku.

iZdroj fotografie: Reuters

Podle Fabrizia Romana by se touto posilou měl stát jednadvacetiletý talent Julián Álvarez, který září v argentinském River Plate. Ten, jako jedna z nejvýraznějších tváří argentinské ligy, v letošním ročníku zaznamenal ve 35 ligových utkáních 22 branek a zářil i na mezinárodní úrovni. V dresu seniorského týmu Argentiny totiž slavil loňský triumf na Copa América po boku Lionela Messiho nebo Ángela Di Maríi.

Zůstane v Argentině až do léta?

Vedení Manchesteru City jedná s agenty Juliána Álvareze, jeho příchod by měl být potvrzen během několika následujících dní. Jde o záležitost detailů, bonusů a daní,“ prohlásil Romano na svém Twitteru s tím, že je odsouhlasena přestupová částka ve výši 16 milionů eur (390 milionů korun). Zároveň se jedná o tom, zda by Argentinec mohl setrvat v River Plate na hostování do poloviny června a připojit se k Manchesteru City až v létě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dlouholetý reprezentant své země na všech úrovních zatím odehrál za River Plate 96 utkání, ve kterých vstřelil 36 branek a na dalších 25 přihrál. „Je připravený na něco většího, argentinský liga je mu malá. Jeho silou je zejména rychlost a zakončování, hladovost po gólech, kterou mi připomíná Michaela Owena před 25 lety. Musí však ještě zapracovat na síle,“ hodnotil Álvarezovy výkony korespondent World Football Indexu Tom Nash.

Zdroj: Fabrizio Romano, Sempremilan, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články