Kylian Mbappé chce v lednu odejít z PSG, zamířit může jen na jednu adresu. Dojde k bombastické výměně?

Dlouhá sága Kyliana Mbappého a jeho odchodu-neodchodu má další pokračování. Ačkoliv v létě podepsal monstrózní kontrakt s PSG, uběhlo jen pár měsíců a chce z klubu co nejrychleji zmizet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po uplynulé sezoně končila Mbappému smlouva v PSG a hvězdný útočník s několikaměsíčním předstihem prohlašoval, že chce odejít do Realu Madrid. Již v průběhu jara se nahlas mluvilo o tom, že je kanonýr s bílým baletem domluvený. Vedení pařížského klubu na francouzského reprezentanta zcela pochopitelně vyvíjelo značný tlak, aby podepsal novou smlouvu. I když Mbappé do médií opakoval, že prioritou pro něj je odchod do Madridu, nakonec k velkému překvapení podepsal s PSG novou smlouvu.

Mbappé jako hráč s obrovskými pravomocemi?

Kromě obřího podpisového bonusu 125 milionů eur měla tato tříletá smlouva údajně dávat Mbappému obrovské pravomoci včetně vybírání a vyhazování trenérů a spoluhráčů.rozhovoru pro New York Times ovšem tyto informace popřel. „To není moje práce a nechci to dělat, protože v tom nejsem dobrý. Jsem dobrý na hřišti a mimo něj to není moje role. Je tolik lidí, kteří jsou lepší než já,“ vyvrátil spekulace hvězdný útočník.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Španělský deník Marca nyní přinesl informaci, že třiadvacetiletý snajpr chtěl prásknout do bot už v létě. Francouzský mistr mu dokonce červenci měl otevřít dveře k odchodu, ale jen do Liverpoolu. Nyní to vypadá, že vztah mezi klubem a hráčem je vážně narušen. Mbappé se podle Marcy domnívá, že ho PSG zradilo. Sportovní vedení mělo učinit řadu slibů, aby podepsal novou smlouvu. Většina z nich ale byla neuskutečnitelná. Vysněný odchod do Realu Madrid je ale vyloučený. Jediná možná adresa je pro Mbappého podle všeho Anfield Road.

Potvrzeno z více zdrojů: Mbappé chce odejít

Informace deníku Marca potvrdil specialista na přestupy Fabrizio Romano. Kylian Mbappé není v Paris Saint-Germain spokojený, protože současná situace je opravdu napjatá. Z klubu chce co nejdříve odejít. PSG cítí, že na klub skutečně vyvíjí tlak. Nemají ale v úmyslu Mbappého v lednu prodat,“ napsal na Twitteru.

I Le Parisien potvrdil, že chce Kylian Mbappé zmizet z Parku princů. A podle všeho není sám. Francouzský deník přinesl informaci, že Paris Saint-Germain hodlá opustit i Luis Campos. Před začátkem zápasu Ligy mistrů s Benfikou ale sportovní poradce klubu tyto spekulace vyvrátil.

Campos: Mbappé mi nic neřekl

„Mbappé mi nikdy neřekl o svém úmyslu, že chce v lednu odejít. Není také pravda, že odcházím z Paříže. Jsem velmi šťastný, že jsem tady. Mám tu smlouvu na další tři roky. Mým posláním je přinášet do PSG důležité trofeje,“ prohlásil Campos pro Canal Plus.

Pokud by PSG kývlo na zimní prodej Kyliana Mbappého a Liverpool měl o něj stále zájem, nabízí se ještě další bombastický rozměr. Již nyní se totiž objevují informace, že součástí transferu by mohl být Mohamed Salah, kterého chce francouzský mistr dlouhodobě získat. Zamíří skutečně v zimě Mbappé na Anfield Road a Mo Salah do Parku princů?

Kam v zimě zamíří Kylian Mbappé?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články