Rozhodování o trenérech a vybírání spoluhráčů? Kylian Mbappé promluvil i o rozhovoru s prezidentem Francie

Jaké má nyní Kylian Mbappé v PSG pravomoci a kolik si vydělá za rok? Francouzský reprezentant promluvil také o rozhovoru s prezidentem Macronem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řadu měsíců zaplňoval příběh Kyliana Mbappého přední stránky všech sportovních deníků. Dlouho to vypadalo, že po uplynulé sezóně zamíří do Realu Madrid. Na poslední chvíli ovšem francouzský reprezentant změnil názor a rozhodl se zůstat v PSG. Mbappé v rozhovoru pro New York Times přiblížil, jakou roli v jeho rozhodování sehrál prezident Emmanuel Macron a kolik si během následujících tří let vydělá. Promluvil také o pravomocích ohledně vybírání trenéra a spoluhráčů.

Mbappé chtěl odejít, pak zavolal Macron

Real Madrid usiloval o rychlonohého útočníka už před rokem. Pařížský velkoklub ovšem odmítl nabídku na 200 milionů eur i za cenu, že po sezóně o Mbappého přijde bez náhrady. Když třiadvacetiletému Kylianovi vypršela v Parku princů smlouva, bylo téměř jisté, že jeho příštím působištěm bude Santiago Bernabéu. Hráč chtěl jít do Realu a Los Blancos ho vítali s otevřenou náručí. Pak ovšem do hry vstoupil prezident Francie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Slova Emmanuela Macrona měla při rozhodování Mbappého značný význam. „Nikdy jsem si nepředstavoval, že budu mluvit s prezidentem o své budoucnosti, o své kariéře. Takže je to něco bláznivého, opravdu něco bláznivého. Řekl mi: „Chci, abys zůstal. Nechci, abys teď odešel. Jsi pro tuto zemi opravdu důležitý. Na to, abys odešel, máš čas. Můžeš ještě chvíli zůstat,“ prozradil Mbappé o svém rozhovoru s Macronem. A jak na slova politika reagoval? „Samozřejmě, když vám toto řekne prezident, tak se to počítá.“

Miliardy pro hvězdu

Na definitivní rozhodnutí si ovšem musela hlava státu, stejně jako všichni ostatní, počkat. Nakonec ofenzivní hvězda zůstala v PSG. Roli v tom hrály i peníze. Hodně peněz. Během tří sezón vyinkasuje Kylian Mbappé v Paříži více než 250 milionů eur (cca 6,1 miliardy korun). To znamená přibližně 83 milionů eur za sezónu. Jen podpisový bonus útočníkovi přinesl 125 milionů eur. Finance ale podle něj nebyly tím rozhodujícím faktorem. „Protože kamkoliv přijdu, dostanu peníze. Jsem ten typ hráče,“ uvedl Mbappé.

Vybírat trenéry a hráče? Mbappé promluvil

Po uzavření smlouvy se vyrojily zaručené informace ze zákulisí o tom, že Kylian kývl jen s podmínkou, že bude mít vliv na vybírání a vyhazování trenérů a spoluhráčů. Mbappé v rozhovoru pro New York Times zmínil, že číst tato obvinění bylo otravné. „To není moje práce a nechci to dělat, protože v tom nejsem dobrý. Jsem dobrý na hřišti a mimo něj to není moje role. Je tolik lidí, kteří jsou lepší než já,“ vyvrátil spekulace hvězdný útočník.

Vyhraje PSG konečně Ligu mistrů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články