Kouč Sparta Pavel Vrba promluvil o zraněných i ostrém faulu na Filipa Panáka

Pražská Sparta dokázala zvítězit proti českobudějovickému Dynamu a nadále zůstává stoprocentní. Přesto se vítězství proti důraznému a bojovnému celku z jihu Čech nerodilo snadno.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nejdiskutovanějším momentem utkání nebyla jediná a rozodující branka Dávida Hancka z 38. minuty, ale ostrý faul loktem z 83. minuty. Hostující útočník Michal Škoda totiž nevybíravě trefil do obličeje stopera Sparty Filipa Panáka a celou situaci musel prošetřovat videorozhodčí. Na čele pětadvacetiletého obránce se pak objevila zřetelná boule. Přesto rozhodčí Franěk udělil pouze žlutou kartu.

Podle trenéra Pavla Vrby chtěl sám Panák utkání dohrát, rozhodnutí rozhodčích však komentovat nechtěl. „On si řekl, že je v pohodě a že může zapas dohrát. Na druhou část otázky se mi odpovídat nechce. Tomu absolutně nerozumím. Pokud takový zákrok byl a byl posouzený takhle, tak nevím, co bych k tomu řekl. Ať vám to spíš vysvětlí někdo jiný. Já se k tomu vyjadřovat nechci,” prohlásil na pozápasové tiskové konferenci. 

iZdroj fotografie: Reuters

Trenér Vrba navíc bude v nadcházejících kolech muset počítat s absencí levého obránce Matěje Polidara, který musel z utkání po pouhých osmnácti minutách odstoupit. „Matěj cítil, že má problém s achilovkou a požádal o vystřídání. Budeme řešit vyšetření a zjišťovat, jestli to je velký problém, nebo jen naraženina. Podle prvních informací by to snad nemuselo být nic vážného, ale znáte to,” dodal Vrba.

O marodce

Uvidíme, jestli nám bude stačit čas do dalšího zápasu. Nejsem schopen vám tedy úplně říct, jak to dopadne. Doufejme, že by to mělo být v pořádku. Věřím tomu,” dodal. Podle Vrby se chystá i návrat některých hráčů z marodky. Na té se aktuálně nachází kapitán Bořek Dočkal, obránce ​​Casper Höjer, Lukáš Juliš, Andreas Vindheim, Ladislav Krejčí, Ondřej Čelůstka a Ladislav Krejčí mladší.

Někteří už se dávají zdravotně dohromady a absolvovali s námi i části tréninků. Doufám, že tři až čtyři by měli být zdravotně do dalšího zápasu v pořádku. Když s nimi mluvím, cítí se mnohem líp. Někteří by už chtěli i trénovat naplno. Doktoři to ale hlídají, bychom to neuspěchali, jak to někdy dopadne. Máme jednoho hráče, který byl uspěchaný. Chceme být trpěliví a věci doléčit,” prohlásil Vrba.

zdroj: sparta.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!