Kde to vůbec jsme, aby se někdo nahrával? Příbramský boss Starka otevřeně promluvil o nových policejních odposleších

K úniku policejního spisu zvaného Akce Šváb, který se zaměřuje na korupční jednání v českém fotbalovém prostředí, se nyní vyjádřil také prezident Příbrami a dlouholetý kontroverzní funkcionář Jaroslav Starka.

i Zdroj fotografie: 1. FK Příbram
                   

Akce Šváb. Únik policejního vyšetřovacího spisu s tímto názvem, který se zaměřuje na korupční jednání Romana Berbra, Romana Rogoze a dalších trestně stíhaných osob, v posledních týdnech hýbe českými médii. Ve spisech se mimo jiné objevují odposlechy bývalého sportovního ředitele pražské Slavie Jana Nezmara nebo bývalého šéfa rozhodčích Jozefa Chovance.

K celé situaci se nyní pro podcast Bodlo vyjádřil také příbramský boss a kontroverzní fotbalový funkcionář Jaroslav Starka. „Čteme tyhle různé věci o tom, jak se mezi sebou baví funkcionáři a jak spolu mluví. Ale samozřejmě to nemusí být pravda. Spletou páté přes deváté, řeknou nesmysly, protože nikdo nepočítá s tím, že to nijaký novinář někde dostane od policie a bude to někde zveřejňovat,“ prohlásil prezident fotbalové Příbrami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Starky je neslýchané, že se tisícistránkové policejní spisy vůbec dostaly na veřejnost. „Kde to vůbec jsme, když nám nahrávají soukromou komunikaci lidí a pak to někde zveřejňují? Dělají to, aby někoho pobavili?“ doplňuje s tím, že ač informace ve spisech nejsou potvrzené stojí řadu aktérů velkou újmu. „Vezměte si, jak teď musí trpět Honza Nezmar, který je slušný kluk,“ pokračuje.

Taková je doba, tuší Starka

Jen protože řekne pár pitomých slov, které řekneme každý když s někým mluvíme. Když budete volat s kamarádem tak taky řeknete nějaké ne třeba fajn věci, protože nepočítáte s tím, že vás někdo tam někde na druhé straně poslouchá. A dokonce to pak někomu dá aby to zveřejnil. Ale taková je doba,“ uvedl Starka pro podcast Bodlo. Jedním dechem zároveň dodává, že podle něj neexistuje nikdo, kdo by byl křišťálově čistý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdo je křišťálově čistý? Kdyby se ty policejní odposlechy tři, čtyři roky zpátky zaměřily na politiky v parlamentu, to bychom se možná divili. To by bylo zajímavého čtení pro ty obyčejné lidi, kteří tohle obvykle odnesou nejvíc,“ tuší dnes šestašedesátiletý fotbalový funkcionář, podle něhož jde zároveň o poškození celého fotbalového prostředí směrem k veřejnosti.

Ale zaměřili se na fotbal, tak dostane fotbal psí hlavu a všichni okolo taky. Bohužel tyhle odposlechy se stávají něčí soukromou válkou. Já si nedovolím říct o někom, že je někdo čistý morálně a charakterně. Každý jsme podle mě udělali v životě chyby,“ zakončil pro Bodlo Starka.

Zdroj: Bodlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund