Kde to vůbec jsme, aby se někdo nahrával? Příbramský boss Starka otevřeně promluvil o nových policejních odposleších

K úniku policejního spisu zvaného Akce Šváb, který se zaměřuje na korupční jednání v českém fotbalovém prostředí, se nyní vyjádřil také prezident Příbrami a dlouholetý kontroverzní funkcionář Jaroslav Starka.

i Zdroj fotografie: 1. FK Příbram
                   

Akce Šváb. Únik policejního vyšetřovacího spisu s tímto názvem, který se zaměřuje na korupční jednání Romana Berbra, Romana Rogoze a dalších trestně stíhaných osob, v posledních týdnech hýbe českými médii. Ve spisech se mimo jiné objevují odposlechy bývalého sportovního ředitele pražské Slavie Jana Nezmara nebo bývalého šéfa rozhodčích Jozefa Chovance.

K celé situaci se nyní pro podcast Bodlo vyjádřil také příbramský boss a kontroverzní fotbalový funkcionář Jaroslav Starka. „Čteme tyhle různé věci o tom, jak se mezi sebou baví funkcionáři a jak spolu mluví. Ale samozřejmě to nemusí být pravda. Spletou páté přes deváté, řeknou nesmysly, protože nikdo nepočítá s tím, že to nijaký novinář někde dostane od policie a bude to někde zveřejňovat,“ prohlásil prezident fotbalové Příbrami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Starky je neslýchané, že se tisícistránkové policejní spisy vůbec dostaly na veřejnost. „Kde to vůbec jsme, když nám nahrávají soukromou komunikaci lidí a pak to někde zveřejňují? Dělají to, aby někoho pobavili?“ doplňuje s tím, že ač informace ve spisech nejsou potvrzené stojí řadu aktérů velkou újmu. „Vezměte si, jak teď musí trpět Honza Nezmar, který je slušný kluk,“ pokračuje.

Taková je doba, tuší Starka

Jen protože řekne pár pitomých slov, které řekneme každý když s někým mluvíme. Když budete volat s kamarádem tak taky řeknete nějaké ne třeba fajn věci, protože nepočítáte s tím, že vás někdo tam někde na druhé straně poslouchá. A dokonce to pak někomu dá aby to zveřejnil. Ale taková je doba,“ uvedl Starka pro podcast Bodlo. Jedním dechem zároveň dodává, že podle něj neexistuje nikdo, kdo by byl křišťálově čistý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdo je křišťálově čistý? Kdyby se ty policejní odposlechy tři, čtyři roky zpátky zaměřily na politiky v parlamentu, to bychom se možná divili. To by bylo zajímavého čtení pro ty obyčejné lidi, kteří tohle obvykle odnesou nejvíc,“ tuší dnes šestašedesátiletý fotbalový funkcionář, podle něhož jde zároveň o poškození celého fotbalového prostředí směrem k veřejnosti.

Ale zaměřili se na fotbal, tak dostane fotbal psí hlavu a všichni okolo taky. Bohužel tyhle odposlechy se stávají něčí soukromou válkou. Já si nedovolím říct o někom, že je někdo čistý morálně a charakterně. Každý jsme podle mě udělali v životě chyby,“ zakončil pro Bodlo Starka.

Zdroj: Bodlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní