Kanonýr Kuchta nepřímo potvrdil odchod ze Sparty, podmínky přestupu jsou splněny

Už to propuklo. Očekávaný výprodej fotbalových mistrů ze Sparty začal. Jako první o svém odchodu promluvil útočník Jan Kuchta.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V lize nastřílel sedmnáct gólů a výrazně tak Spartě pomohl k obhajobě titulu. Obávaný střelec z Letné se také podílel na triumfu v domácím poháru. V sedmadvaceti letech je Jan Kuchta na vrcholu sil a dostal se i do nominace na fotbalové Euro, kterou reprezentační kouč Ivan Hašek včera oznámil. Zájem o jeho služby je v posledních týdnech enormní.

Kuchta vše splnil

O jeho přestupu do zahraničí se mluvilo už před sezonou i v zimní pauze. „Musím o tom přemýšlet. Já jsem přístupný. Ale teď na to není dobrý čas, dohodli jsme se, že počkáme do léta, uvidíme, co se bude dít. Cítím, že mám ve Spartě ještě rozdělanou práci. Ideální by bylo, kdybych se loučil, se dvěma trofejemi. Chci vyhrát ligu i pohár,“ uvedl pro iSport v minulosti Kuchta, který měl nabídky z Anglie, Dánska či USA. Obě podmínky jsou nyní splněny a sám naznačil, že námluvy s některým z klubů jsou v plném proudu.

„Momentálně nedokážu říct, zda to byl můj poslední zápas ve Spartě. Zatím to nemohu nijak komentovat,“ uvedl Kuchta pro Sport, čím svůj odchod nepřímo potvrdil. „Respektuji Spartu, protože to, co se nám za dva roky, co jsem tady, povedlo, je neskutečné. Titul po dlouhé době, teď double. Těžko by se odcházelo z tak skvělé party, od takových trenérů, od toho, co nám vedení na Strahově dává k dispozici. Strašně těžká otázka a teď neumím odpovědět, co bude za pár týdnů nebo měsíců,“ snažil se ubránit konkrétnější odpovědi.

Řeší se jen cena?

Není se čemu divit. Hráč ani jeho agent nechtějí o ničem mluvit, dokud to není černé na bílém. Otázkou je, kolik si Sparta naúčtuje za Kuchtovy služby. Podle specializovaného webu Transfermakt je jeho cena na fotbalovém trhu 104 milionů korun. Odhaduje se však, že letenský klub nepůjde pod 150 milionů. Vždyť za sto milionů hráče vykoupil z moskevského Lokomotivu a vyfoukl ho tím Slavii, jak jsme také na SportechŽivě informovali.

Sparťan Kuchta po zkratu vynadal rozhodčímu. Za tohle je v ragby červená, zlobí se fanoušci

Zahraničí Kuchtu evidentně láká. Takže jeho cena už bude jediným faktorem, který může odchod z klubu zastavit. „Chtěl bych si zkusit zahraniční angažmá, a ne pouze na půl roku, ale několik let. Bavím se s lidmi v klubu i s agentem, jak se s mým dalším fotbalovým životem bude nakládat,“ řekl také Kuchta pro Sport.

A co další možné odchody? Na řadě jsou také parťáci Kuchty z ofenzivy. Udržet Veljka Birmančeviče, Lukáše Haraslína bude pro Spartu těžké. Na odchodu jsou podle všeho další velké opory, například kapitán Ladislav Krejčí, jehož lákají španělské kluby, další obránce Martin Vitík má nabídky z Německa a Anglie.

Bude Kuchtův odchod pro Spartu velkou ztrátou? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články