Sparťan Kuchta po zkratu vynadal rozhodčímu. Za tohle je v ragby červená, zlobí se fanoušci

Sparťan Jan Kuchta střídá geniální chvíle s těmi naprosto nepochopitelnými. Jednu předvedl i v pohárovém finále v Plzni, kde jeho tým vyhrál 2:1.

Kuchta ve 20. minutě ve sprintu nebezpečně udeřil obránce Robina Hranáče ramenem do čelisti. Jeho reprezentační spoluhráč se skácel k zemi a chvíli se svíjel v bolestech. Rozhodčí sparťanskému kanonýrovi, který klubu o víkendu čtyřmi góly pojistil obhajobu mistrovského titulu, udělil pouze žlutou kartu. Ale i za to od Kuchty ještě následně schytal několik nadávek. Přitom měl být útočník podle pravidel o surové hře vyloučen.

Kuchta nemohl zasáhnout míč

„Za tohle je v ragby červená,“ napsal jeden z fanoušků na platformě X k videu, na němž je zkrat Kuchty vidět. Snajpr Sparty by se v případě udělení červené karty nemohl vůbec divit. Do souboje šel extrémně tvrdě, přitom už ani nemohl zasáhnout míč. Letenští mají s disciplínou problémy celou sezonu. V soutěžích dostali už dvanáct červených trestů, jak jsme také psali na SportechŽivě. Naposledy šel předčasně do sprch v derby se Slavií Lukáš Haraslín.

A co se jinak dělo na hřišti? Sparta ve finále MOL Cupu zvítězila po dramatickém závěru nad Plzní 2:1. Pražané navázali na sobotní obhajobu ligového titulu a poprvé od roku 2014 získali double. „Nejsem si jistý, že najdu správná slova, abych tohle všechno správně popsal. Chceme vyhrávat trofeje, ale liga i pohár jsou těžké soutěže. A zvednout nad hlavu obě dvě? Naprosto úžasné,“ řekl kouč Brian Priske.

Rozhodl střelec Birmančevič

V 79. minutě otevřel skóre vlastním gólem obránce Západočechů Sampson Dweh, který předtím ve druhém poločase za bezbrankového stavu trefil tyč. Viktoria dohrávala od 85. minuty bez vyloučeného Pavla Šulce, přesto v oslabení o chvíli později vyrovnal Tomáš Chorý. V první minutě nastavení ale v přesilovce rozhodl Veljko Birmančevič.

Fotbalová Sparta prochází zásadní změnou. A stojí za tím geniální nápad šéfa Rosického

Po závěrečném hvizdu se ale na stadionu děly nechutné věci. Na trávník vtrhli fanoušci obou klubů a museli proti nim zasahovat těžkooděnci. Na hřiště nejdříve vnikli chuligáni Viktorie a k nim se přidali příznivci soupeře. Napadení čelili dokonce i komentátoři České televize. „Necítili jsme se v bezpečí,“ přiznal dánský trenér Priske.