Kam až sahají Panákovi? Bylo jich tu trochu víc, řekl stoper Sparty o podpoře rodiny v Karviné

V Karviné hrál pět let, navíc pochází z regionu. V úvodním jarním kole tak měl Filip Panák na tribuně značný počet příbuzných. Byl nervózní?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V závěru přípravy si poranil záda, v úvodním jarním ligovém kole ale v sestavě Sparty nechyběl. Stoper Filip Panák, o kterém jste si před nedávnem mohli přečíst na webu SportyŽivě, jaké si klade cíle, i v Karviné předvedl kvalitu a přispěl k vítězství 3:0. Myslím, že jsme do jara vstoupili dobře. Hráli jsme dobře, až na tu první šanci, kterou jsme přežili, kdy tam šli sami na bránu,“ řekl pro klubový web Panák. Pozitivně hodnotil jarní premiéru i trenér Brian Priske.

Panák: Karviná? Doufám, že nespadne

Utkání v Karviné pro něj mělo speciální nádech. Před odchodem do Sparty působil osmadvacetiletý stoper v tomto klubu pět let. „Mám to tady rád, odehrál jsem tu spoustu domácích zápasů,“ poznamenal Filip Panák, který měl v hledišti početnou rodinnou skupinu. „Oni, když mohou, tak jezdí všude, létají za námi i na evropské soutěže. Sem to měli kousek, asi šedesát kilometrů, takže jich tu bylo trochu víc,“ uvedl obránce. Rozhodně si nepřeje, aby Karviná spadla. Já doufám, že to kluci zachrání a tady na tom stadionu a v tomto městě se bude dál hrát první liga, protože si to zaslouží,“ dodal.

Stoper Filip Panák patří mezi defenzivní opory Sparty.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

S výkonem v prvním jarním kole byl Filip Panák spokojený. „Celý zápas jsme drželi balón a hráli jsme to, co jsme chtěli. V první půli nás trošku trápila finální fáze, ale pak jsme to protrhli a vyhráli jsme zaslouženě 3:0. Na tom hřišti to nebylo úplně jednoduché, hodně to skákalo a poslední doteky nebyly lehké. Kluci vepředu si s tím ale dobře poradili, dali tři branky a vzadu nám to ulehčili,“ uzavřel Filip Panák, který má jasno, jestli zůstat ve Spartě nebo zamířit do zahraničí.

Měl by trenér Hašek vzít Filipa Panáka na Euro?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články