Jet s národním týmem na EURO? Stoper Sparty přišel s překvapivým prohlášením

Ve Spartě válí a patří mezi nejlepší obránce Fortuna ligy. Nejen ohledně reprezentace přišel stoper s překvapivým prohlášením.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Před pár dny Filip Panák promluvil o budoucnosti i o vleklém zranění. Přečtěte si na SportyŽivě i o tom, jaká hru mu nejvíce vyhovuje. Stoper, který je podle CIES Football Observatory aktuálně 43. nejlepším hráčem ve vzdušných soubojích na světě (za sebou nechal např. Rüdigera nebo Akého), se nyní připravuje se Spartou na soustředění v Marbelle.

Letenský Beckenbauer

Přestože ho problémy s kolenem nyní netrápí, ví, že na něj musí brát ohledy. Berou je i trenéři a místo některých cvičení má drobné úlevy. Jsou věci, které prostě dělat nemůžu. Typově sice můžu dělat všechno, ale třeba když udělám za den sto skákání přes překážky, druhý den přijdu s tím, že koleno není dobré. Bavíme se o tom a oni vědí, co mi mohou naordinovat,“ prozradil Panák v podcastu Livesport Daily.

Hrozilo mu, že kvůli zranění bude muset s fotbalem skončit. Teď Filip Panák patří k nejlepším obráncům Fortuna ligy.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Média ho často chválí, dokonce byl označen za letenského Beckenbauera. „Dostalo se to ke mně, samozřejmě to vždy udělá větší radost rodině než mě. Já si úplně nemyslím, že jsem nejlepší hráč ligy. To je subjektivní názor někoho, kdo to zrovna napíše. Já chci vědět názor trenéra Briana, sportovního ředitele Rosického, Sivoka, prostě těch lidí, kolem kterých se točím a jsou pro mě důležití. Co pak píšou média, nějakým způsobem to potěší, ale nijak bych to nepřeceňoval. Není to pro mě důležité,“ řekl Panák o tom, jak vnímá novinové články.

Panák: Chyby si dlouho vyčítám

I Filip Panák občas předvede na hřišti hrubku. Jaké mají vliv na jeho psychiku? „Každá chyba mi vadí a vyčítám si jí dlouho, ale fotbal se bez chyb nedá hrát. Dělají je i nejlepší hráči světa. Nedokážu se s tím vypořádat úplně nejlépe. Myslím si, že mě chyba do určité míry vždy poznamená. Dělají je útočníci i záložníci, u kterých to není tolik vidět. My to buď budeme odkopávat dlouhé nebo sem tam uděláme chybu,“ uvedl stoper Sparty, který kvůli zranění tři roky nehrál a hrozil mu konec kariéry.

Filip Panák patří mezi stabilní členy sparťanské obrany.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

U jednoho z nejlepších obránců Fortuna ligy se logicky nabízí, že zaujme nového trenéra národního týmu Ivana Haška. A za necelého půl roku si česká reprezentace zahraje na mistrovství Evropy v Německu. Řeší Filip Panák, jestli se dostane do týmu na EURO? Pro mě je teď nejdůležitější vyhrát titul se Spartou. EURO je až potom. Když se tam nedostanu, tak se z toho hroutit nebudu. Česko má skvělé stopery, jen dva z nich hrají vedle mě – Krejda a Viťas,“ vysvětlil.

Měl by Filip Panák reprezentovat Česko na ME?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články