Jsme naštvaní a zklamání, nezastíral Priske po ztrátě. Jak vypadají zranění Karabce a Peška?

Pražská Sparta hlásí další ztrátu bodů. Po remíze s Bohemians 1:1 trenér Brian Priske nezastíral zklamání a promluvil o zraněných oporách.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Letenští v posledních třech ligových utkání nenašli pokořitele a na úspěšnou sérii chtěli navázat také v malém pražském derby proti Bohemians. Plán cesty za dalším vítězstvím však zkazil již v 10. minutě hostující záložník Petr Hronek. Bezzubá Sparta se dokázala prosadit až ve druhé půli, kdy aktivitu zúročil vyrovnávací branou Tomáš Čvančara. Ze závěrečného tlaku přesto již branka nepadla, Bohemians si tak z Letné odvážejí bod.

Trenér Brian Priske po utkání kritizoval zejména úvodní třetinu utkání, ve které Sparta nedokázala vystihnout tempo zápasu. „Zklamaly mě. Nejen mě, ale i hráče, celý tým byl naštvaný a zklamaný. Všichni jsme to špatně nesli. V kabině to hráči rozebírali, co se stalo, proč byl začátek utkání takový, jaký byl,“ prohlásil na tiskové konferenci s tím, že ve druhé půli už úřadovali podle očekávání domácí.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V druhém poločase jsme dominovali. Hráčům jsem po utkání řekl, že to pro nás je každopádně lekce, jak pro ofenzivu, tak defenzivu. Musíme se soustředit na náš výkon a neinkasovat jako první,“ zdůraznil Priske. Podle dánského kouče stála za nepovedeným úvodem špatná poziční hra. „Je to zkrátka lekce, z které se musíme poučit. Dominovali jsme až posléze, jelikož hráči byli ve správných pozicích,“ míní.

Priske: Posily? Pohyby mohou ještě nastat

Vyjádřil se také k aktuálnímu zdravotnímu stavu Jakuba Peška a Adama Karabce. „Vnímám, že máme hodně ofenzivních hráčů zraněných, ale nervózní nejsem. Pešek se momentálně věnuje rehabilitaci po zranění kolene a uvidíme, jak se jeho zdravotní stav bude vyvíjet. Adam Karabec půjde co nejdříve na rentgen a absolvuje další vyšetření, abychom co nejdříve věděli, jaký je jeho zdravotní stav,“ doplnil a reagoval také na dotazy ohledně možných posil.

Několikrát už jsem říkal, že s Tomášem Rosickým jsme v kontaktu každý den. Potenciální posily nechci rozebírat v médiích. Samozřejmě s ohledem na zdravotní stav kádru mohou nějaké pohyby v kádru ještě nastat, ale víc vám bohužel neprozradím,“ zakončil Priske. Sparta bude mít šanci opět nastartovat vítěznou vlnu již v úterý, kdy míří na jabloneckou Střelnici.