Jaká je budoucnost Srdjana Plavšiće? Trenér Trpišovský promluvil o zájemcích

V dresu ostravského Baníku se dostal do dobré formy a táhne mužstvo Pavla Hapala ze dna tabulky. Přesto je nejisté, zda srbský křídelník Srdjan Plavšić bude v Ostravě pokračovat také po zimní přestávce.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

V létě loňského roku odmítl prodloužit smlouvu v pražské Spartě a vydal se přímo do náručí největšího rivala. Za sešívané nastoupil v uplynulém ročníku ke čtyřiadvaceti ligovým utkáním, přesto jej trápila zejména kolísavá forma, matné výkony a absence gólů a asistencí. Za celý soutěžní ročník si připsal jen jeden gól a tři asistence, což je vzhledem k ofenzivní dominance Slavie velmi slabý výsledek. Letos v srpnu pak dostal svolení hledat si nové angažmá.

Spekulovalo se o jeho přestupu do turecké nejvyšší soutěže, nakonec však zamířil sbírat herní čas do ostravského Baníku. „Řešilo se ještě zahraničí, ale čekáme s přítelkyní dítě, tak jsem nechtěl cestovat daleko. Když zavolal trenér Vrba, nic jiného jsem už neřešil. Hlavně jsem chtěl jít někam pravidelně hrát. Když sedíš a nehraješ, je to blbé. Nebyl jsem spokojený s minutáží ve Slavii, teď chci pomoct,“ uvedl tehdy pro iSport.cz.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Slezský celek zažíval na startu ročníku pod Pavlem Vrbou výsledkovou a herní krizi, a motivovaný Plavšić se zaskvěl hned několika solidními výkony. Jeho ofenzivní výpady a energii ocenili také ostravští fanoušci, které si takřka okamžitě získal. Přesto zůstává velkým otazníkem, zda bude ve Slezsku pokračovat také po zimní přestávce nebo dokonce po konci aktuálního ročního hostování bez opce.

Baník platí jen pětinu platu, Slavia chce prodávat

Baník totiž podle zákulisních informací SportyŽivě.cz platí jen zhruba pětinu Plavšićova milionového platu a sešívaní se budou pokoušet svého nevyužívaného kmenového hráče co nejrychleji zpeněžit. Slavia navíc má právo hostování ukončit již v zimě, což je vzhledem k okolnostem pravděpodobná varianta. O šestadvacetiletého křídelníka je navíc podle slov trenéra Jindřicha Trpišovského velký zájem.

Registrujeme také nabídky na Srdjana Plavšiće, který hraje v Baníku skvěle, v zahraničí je o něj zájem,“ uvedl na stránkách klubu, kde rovněž dodal, že sešívaní se budou snažit mužstvo omlazovat. Setrvání rychlonohého Srba v Edenu tak zřejmě aktuálně není pro Trpišovského celek schůdnou variantou. Jasno by mělo být během několika následujících týdnů.

Měl by Plavšić zůstat v Baníku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Nové unikátní SUV je kopií BMW X4: Jeho cena je prostě vtipná. Rusové ho srovnali s Kodiaqem a Tiguanem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Oblíbené pochoutky v obchodech pořádně podraží, oznámil největší světový výrobce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen