Hvězdní fotbalisté,kteří na Instagramu vydělávají miliony

Foto: en.as.com

Sociální sítě jsou bezpochyby jedním z nejjednodušších a zároveň nejefektivnějších nástrojů pro budování rozsáhlé fandovské základny. Své o tom ví dokonce i slavní sportovci, kteří si díky zástupu sledujících na Instagramu vydělávají opravdu neskutečné peníze, o nichž se nám, běžným smrtelníkům, ani nesní. Tipnete si, jak v této disciplíně vypadá žebříček pěti nejvýdělečnějších fotbalistů současnosti? Pořadí vás možná překvapí.

5. místo – Zlatan Ibrahimovič

Rodák ze Švédska letos na podzim oslavil již osmatřicáté narozeniny. Je tedy jasné, že nejlepší sportovní roky už má nenávratně za sebou. Někdejší opora Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Interu Milán, Barcelony, AC Milán či Manchesteru United se začátkem minulého roku přesunula do zámoří, kde posílila klub Los Angeles Galaxy. Americká MLS rázem našla svou nejzářivější hvězdu. Ibrahimovič totiž stále pálí ostrými a dokazuje, že patří mezi top hráče světa.

Daří se mu také na sociálních sítích. Díky Instagramu a sponzorovaným příspěvkům si v roce 2018 vydělal úctyhodných 94 milionů korun. Ačkoli je to pro nás naprosto nepředstavitelná částka, Ibrahimovič je proti ostatním stále ještě „žabař“.

4. místo – Neymar

Talentovaný Brazilec je neustále středem pozornosti. V létě na sebe upozornil touhou navrátit se zpět do Barcelony, jenže vedení PSG si za něj řeklo příliš. Nakonec tedy zůstal v Paříži a v každém zápase na svou adresu slýchá nelichotivé poznámky. Bulvární média Neymara milují, jelikož každou chvíli předvede jeden ze svých slavných blikanců. Jak se ale zdá, z hlediska marketingu mu pozornost svědčí. Na Instagramu si díky tomu v minulém roce vydělal 174 milionů korun.

3. místo – David Beckham

Čtyřiačtyřicetiletý David Beckham už téměř šest let nepatří mezi aktivní sportovce. Ze své někdejší slávy ovšem efektivně těží dodnes. Na Instagramu patří mezi nejsledovanější celebrity ze sportovního prostředí a jeho značka v roce 2018 vynesla zisky ve výši 255 milionů korun. Slušný přivýdělek k důchodu, nemyslíte?

2. místo – Lionel Messi

Dlouholetá opora útočných řad katalánské Barcelony toho v aktuálním ročníku příliš mnoho neodehrála. Trápilo jí totiž zranění lýtka. Když se ovšem Lionel Messi podíval na hřiště, vždycky o sobě dal vědět. Několikanásobný rekordman v našem žebříčku zaujímá druhé místo, protože na Instagramu si vloni přišel na 544 milionů korun. Ale držte se! Na výherce této disciplíny stále ztrácí téměř polovinu.

1. místo – Cristiano Ronaldo

Věčný souboj mezi Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim tentokráte vyzní ve prospěch rodáka z Portugalska. Ten totiž vládne Instragramu s více než 186 miliony sledujícími. Žádný další celebrita se k této hranici zatím ani nepřiblížila. Jeden Ronaldův příspěvek stojí v přepočtu 23 milionů korun a jelikož jich v roce 2018 sdílel 49 (samozřejmě myslíme těch sponzorovaných), vydělal si více než jednu miliardu korun.

Foto: en.as.com