Fotbalová Karviná hlásí posilu číslo čtyři. Má všechny předpoklady úspěchu, zní z klubu

Pět bodů a žádné vítězství. Poslední celek ligové tabulky z Karviné hlásí příchod další posily, která by měla pomoci k bodovému vzestupu.

i Zdroj fotografie: MFK Karviná
                   

Fotbalová Karviná se v letošním ročníku trápí a v ligové tabulce zaujímá beznadějně poslední příčku. Situace je pro Slezany o to horší, že v devatenácti soutěžních kolech nezažili radost z vítězství a připsali si pouhých pět bodů za pět remíz. Vedení karvinského klubu, který vede zkušený stratég Bohumil Pánik, proto nadále hledá nové posily. Jednou z nich se před několika dny stal také rychlonohý křídelník z olomoucké Sigmy Radek Látal.

Čtyřiadvacetiletý krajní obránce či záložník na podzim nastoupil pouze šestkrát a Hanáci jej pouštějí do posledního celku tabulky na půlroční hostování. „Karviná o něj projevila zájem a my jsme si vyhodnotili, že to pro klub i pro něj může být přínosné. Chceme, aby měl pravidelné herní vytížení a to by mu hostování mělo nabídnout,“ prohlásil na Látalovu adresu sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář.

iZdroj fotografie: Autor: Jenis – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

Syn trenéra Radoslava Látala tak bude chtít svou statistiku dvaačtyřiceti ligových startů a dvou branek rozšířit v Karviné. „Jsem rád, že se podařilo transfer uskutečnit ještě před odletem na soustředění. Radek má všechny předpoklady, aby se mu u nás dařilo a v jarních bojích o záchranu nám pomohl,“ zhodnocoval čtvrtý příchod tohoto přestupového okna sportovní šéf Karviné Lubomír Vlk.

Se Sigmou jsme makali, hlásí Látal

Podle zkušeného kouče Bohumila Pánika je hlavní předností fotbalisty, který dříve hostoval v Pardubicích nebo Vyškově, zejména rychlost. „Radek je pravý bek, výborně rychlostně vybavený. Jsem rád, že je tady a bude s námi na soustředění už od prvního dne,“ uvedl na stránkách klubu. Podle Látala je výhodou, že se samotné půlroční hostování stihlo vyřešit ještě před odletem karvinského týmu na soustředění.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Byl to dnes náročný den. Ale jsem rád, že moje hostování se podařilo dotáhnout ještě před odletem na soustředění. Budu mít dost času kluky poznat, těším se na to. Fyzicky se cítím dobře, se Sigmou jsme makali, a i teď na Maltě jsem pokaždé odtrénoval dvě fáze,“ dodal Látal, který tak doplní tři stávající posily Karviné. Již dříve totiž zamířil do klubu jako volný hráč Lukáš Holík, z Dinama Tbilisi přestoupil Davit Kobouri a ze Slovácka přichází Pavol Bajza.

Zdroj: MFK Karviná, SK Sigma Olomouc

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství