Posila pro Dynamo. České Budějovice zlákaly perspektivního brankáře ze slovenského Leicesteru

V letním přestupovém okně nezahálí ani desátý celek uplynulého ročníku z Českých Budějovic. Do Dynama míří perspektivní brankář ze Slovenska.

i Zdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice
                   

Českobudějovický odchovanec Matěj Luksch se vrací domů. Čtyřiadvacetiletý brankář po třech letech na Slovensku opět oblékne dres Dynama, kde nastartoval svou fotbalovou kariéru. „Můj cíl je jasný, chci se prosadit do kádru, zlepšovat se a hlavně pomoci týmu k nejlepšímu umístění. Pevně věřím, že se dokážeme umístit ještě lépe než v předešlé sezóně,“ uvedl Luksch pro oficiální web jihočeského klubu.

Luksch své slovenské angažmá strávil v dresu Pohronie a Liptovského Mikuláše, kterému v předminulém ročníku výraznou měrou pomohl k postupu do první ligy. „S Liptovským Mikulášem jsme vyhráli druhou ligu, což od nás absolutně nikdo nečekal. Říkali nám slovenský Leicester, tak asi takové šance na titul jsme tehdy měli. Samozřejmě jsme následně postoupili do Fortuna ligy, takže to bylo velmi úspěšné období,“ dodává mladý brankář.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

V uplynulém ročníku nastoupil mezi slovenskou elitou desetkrát, o místo se totiž dělil s druhým brankářem Dominikem Sváčkem. „Střídali jsme se vlastně skoro pokaždé po dvou, třech zápasech. Pro brankáře to není úplně optimální, ale jelikož jsme oba kvalitní gólmani, trenéři nechtěli ani jednomu ublížit, tak zvolili tuto variantu,“ doplňuje Luksch, který působení na Slovensku uzavřel se statistikou 45 odchytaných utkání a třinácti čistých kont.

Luksch: Jsem tu doma

Nyní se velmi těší na pokračování své kariéry v Dynamu. „Musím říct, že jsem se těšil opravdu moc. Zázemí klubu je na vysoké úrovni, což není všude pravidlem a zároveň se mi líbí filozofie klubu, která se více zaměřuje odchovance. Narodil jsem se tu a jednoduše řečeno tu jsem doma,“ podtrhuje Luksch, který není jediným hráčem přicházejícím z Liptovského Mikuláše. Jihočeský celek totiž posílil také slovenský křídelník Jakub Švec.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Rozhodně jsem nebyl hlavním faktorem, ale určitě se mu přicházelo snadněji, když už někoho v kabině znal. Samozřejmě těsně před příchodem mi volal a ptal se na vše, co ho napadlo,“ přiznává Luksch, který je pátou letošní posilou Jihočechů. Trenér Jozef Weber již dříve získal do svého kádru útočníka Tomáše Zajíce a křídelníka Romana Potočného z Baníku Ostrava a stopera Ishaku Kondu z ghanského celku Asokwa FC.

Dokáže se Dynamo umístit v nadcházejícím ročníku opět v první desítce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení