České Budějovice hlásí velkou posilu. Na hostování ze Slavie přichází zkušený útočník

Českobudějovické Dynamo hlásí příchod výrazné ofenzivní posily. Kádr trenéra Davida Hořejše posílí devětadvacetiletý útočník Mick Van Buren, který bude v jihočeské metropoli do konce aktuálního ročníku hostovat.

i Zdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice
                   

Van Buren přitom na jihu Čech již dříve působil, na podzim loňského roku za Dynamo nastoupil k osmi zápasům, v nichž zaznamenal jednu vstřelenou branku a dvě asistence. „Bereme to jako velký návrat fotbalisty, který v našem klubu již jednou krátce, ale přesto úspěšně působil. Mick zanechal na jihu Čech svou stopu, v kabině se ukázal jako skvělý člověk a výborný hráč,“ prohlásil k jeho příchodu předseda představenstva klubu Vladimír Koubek.

Navíc ho měli velmi rádi i fanoušci, a proto jsme všichni šťastni, že za Dynamo bude hrát i v letošní sezoně. Děkujeme Slavii Praha, že nám vyšla vstříc a že jsme se dokázali na hostování dohodnout,“ dodal. Rodák z holandského Ridderkerku, který dříve působil v barvách nizozemského ADO Den Haag nebo dánského Esbjergu, přiznal, že se na návrat do jihočeské metropole těšil.

izdroj: SK Slavia Praha

„Jsem opravdu rád, že mohu být zpátky. Cítím se dobře, jsem připravený do zápasů. Zažil jsem tady úspěšné období, tak se na to znovu těším. Dostal jsem několik zpráv ještě před tím, než jsem dorazil. Mám z ostatních velmi dobrý pocit a už se nemohu dočkat, až začneme. Variant bylo víc, objevily se nabídky na hostování i na přestup. Nakonec jsem zvolil České Budějovice, protože mi to přišlo jako nejlepší možnost,“ prohlásil pro klubový web. Spekulovalo se zejména o zájmu slovenského Slovanu Bratislava.

„Chci co nejvíce pomoci týmu. Jak na hřišti, tak mimo něj. Věřím, že na kluky dokážu přenést vítěznou mentalitu a společně budeme úspěšní. Osobně bych si přál, abych dokázal být produktivní. Poslední sezony nebyly z mé strany nejlepší, tak bych byl rád, kdyby se mi zase začalo dařit,“ dodal Van Buren, který by měl být trenéru Davidu Hořejšovi k dispozici již na nedělní utkání proti nováčkovi soutěže z Hradce Králové.

Zdroj: dynamocb.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní