Baník za něj zaplatil dva miliony, přesto výkony neohromil. Potočný si na jaře vyzkouší nové angažmá

                   

Dva milióny korun. Takovou částku zaplatil v lednu 2020 podle odhadů Baník za křídelníka Romana Potočného, který tou dobou v Liberci s devíti brankami atakoval tabulku střelců tehdy probíhající sezóny. Na své výkony však v Ostravě zdaleka nenavázal, za dvanáct měsíců se trefil jen čtyřikrát a zamíří na hostování do Zlína.

O Potočného měla loni v lednu zájem i pražská Sparta, ten si však nakonec vybral ostravský Baník, který byl v jednáních nejaktivnější a příznivci slezského klubu si slibovali nejen bojovnost, ale zejména góly a asistence, kterými se prezentoval ve Slovanu Liberec. To však nenastalo a proto se Ostravští rozhodli, že v dubnu třicetiletý křídelník bude aktuální sezónu dohrávat ve Zlíně.

iPotočný v dresu Slovanu Liberec. (zdroj: PxHere.com)

„Víme o Romanovi, že to je kvalitní fotbalista, ale u nás se bohužel herně trápil a sám věděl, že to není ono. Bylo to velmi složité rozhodování a rozhodnutí. Ale udělali jsme ho s tím, že by ta krátkodobá změna prostředí mohla jemu samotnému prospět,“ prohlásil pro fcb.cz sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann, který zdůraznil, že půlroční hostování je bez opce a tudíž se Potočný do Ostravy v létě vrátí.

„Už jsme se o Romana několikrát zajímali ohledně transferu do Zlína,“ prozradil pro klubový web zlínského Fastavu generální manažer Zdeněk Gyrgera. „Vyšlo to až nyní, byť jen v rámci hostování. Jsem rád, že můžeme s tímhle hráčem spolupracovat. Slibujeme si od něj především zvýšení produktivity do útočné fáze,“ dodal. Zlín se tak stane již čtvrtou prvoligovou destinací zkušeného křídelníka, který krátce nakouknul i do národního týmu.

iRoman Potočný. (zdroj: PxHere.com)

Sám Potočný se však na novou šanci těší. „Seběhlo se to hrozně rychle. Včera večer mi volal můj manažer a po něm i Zdeněk Grygera. Byl jsem rád za velký zájem Zlína a rozhodl se přijmout jeho nabídku. Těším se na nové prostředí, byť to bude jen na krátko. Doufám, že naše spolupráce bude přínosem pro obě strany a posuneme se tabulkou nahoru,“ dodal pro fcfastavzlin.cz.

Zlín, který koučuje bývalý trenér Baníku Bohumil Pánik, je aktuálně v tabulce na třináctém místě a na jaře se mu zatím nedaří. Od konce listopadu se Ševcům nepodařilo zvítězit a Potočného spoluhráči nasbírali jen tři body za tři remízy. To se může změnit již o víkendu, kdy Zlín čeká v moravském derby tápající Zbrojovka Brno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní