Álvaro Morata opouští Atlético Madrid. Míří do Itálie, uvolní místo Suárezovi

                   

Rok a půl a šmitec. Působení španělského útočníka Álvara Moraty se chýlí ke svému konci. Sedmadvacetiletý Španěl dnes v noci absolvoval zdravotní prohlídku, která stvrzuje jeho příchod do italského Juventusu. Morata se vrací na Apeninský poloostrov po pěti sezónách, Bianconeri za roční hostování zaplatí 9 miliónů euro (244 miliónů korun), v případě aktitování přestupní opce pak italský velkoklub musí vysázet na stůl dalších 45 miliónů euro (1,2 miliardy korun).

„Morata je zpět ve městě,“ hlásí k nadšení fanoušků twitterový účet turínského klubu. Španělský útočník je symbolem úspěšného tažení Juventusu Ligou mistrů před čtyřmi lety, které ve finále zastavilo až útočné trio Barcelony Lionel Messi – Neymar – Luis Suárez.

V Juventusu navíc prožil velký návrat na trávníky, když se nejprve dlouho zotavoval po zranění. „Pamatuji si, že během tréninku jsem nemohl ani pořádně ovládat míč. Fyzioterapeut se mne ptal, co se děje, a na masážním stole jsem se rozplakal,“ přiznal nedávno. „Vzpománám si, že za mnou poté přišel Gigi Buffon a uklidňoval mne,“ vzpomíná.

Moratu poté získal opět Real Madrid, ve kterém Morata dříve působil a který tak aktivoval své předkupní právo.

Právě rychlonohého, ale důrazného hrotového útočníka nový kouč Staré dámy Andrea Pirlo hledal. Odchodu nechtěného Gonzala Higuaína do Beckhamova Interu Miami, hrajícího kanadskoamerickou Major League Soccer, navíc uvolnil i prostředky pro Moratův nemalý plat.

iMorata při lékařské prohlídce. (zdroj: twitter.com/sportf)

S odchodem španělského útočníka může být spokojen i kouč Atlética Diego Simeone. Ten hledal prostředky pro přestup Luise Suaréze a bylo jasné, že se musí rozloučit s jedním z dvojice Álvaro Morata – Diego Costa. Uruguaycovu přestupu tak nyní nic nebrání a podle informací deníku AS by měl být třiatřicetiletý útočník oznámen jako nová posila madridského klubu v průběhu několika dalších dní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články