Stačí 5 minut denně a vaše bříško a boky budou štíhlé

Posilování v domácím prostředí je výhodné - můžete ho odcvičit kdykoliv a v podstatě i kdekoliv v domácnosti. Nejdůležitější je ale začít, proto neváhejte a neodkládejte to. Začněte s cvičením podle tohoto návodu už dnes.

Domácí posilování na pět minut denně.

Břišní tuk je velmi nerovný soupeř, při snaze snížit váhu a harmonizovat tělesnou konstituci. A právě z tohoto důvodu najdete na internetu jeden návod za druhým, kdy všechny stoprocentně fungují na tento nešvar. Ve skutečnosti ale pouhá hrstka z nich vám opravdu může ve výsledku přinést viditelné zhubnutí nebo zformování postavy. A v této hrstce se rozhodně nachází i dnešní návod na pětiminutové posilování, které můžete snadno aplikovat i doma. Podívejte se, jaké cviky vám vynesou kýžené ploché bříško.

 

  1. Zvedaní boků

Tento cvik je velmi jednoduchý, a přitom extrémně účinný. Spočívá v tom, že si lehnete na záda a pokrčíte kolena. Ruce máte položené podél těla dlaněmi dolů, přičemž dávejte pozor, abyste je nezapojovali do posilování. A nyní už jenom zvedněte zadeček do vzduchu tak, aby mezi vašimi koleny a lopatkami vznikla rovná přímka. Záda by měla být rovná, dýchání pravidelné. Vždy ve cviku chvíli vytrvejte a poté se vraťte zpět na zem. Opakujte 10x.

  1. Angličáky

Angličáky jsou fyzicky poměrně náročné, proto jich zpočátku uděláte opravdu jen velmi málo. Důležité je ale vytrvat a postupně jejich počet navyšovat. Při angličáku je výchozí pozicí stoj. Předkloňte se a dlaněmi se dotkněte země, přičemž zároveň uskočte nohama do pozice prkna. Udělejte klik a poté nohami opět přiskočte. Zvedněte se do stoje a ještě vyskočte do vzduchu a tleskněte dlaněmi. Buďte připravení, že pokud začínáte, správně provedené angličáky uděláte zhruba tři.

  1. Zvedání nohou

Břišní svaly se vám zpevní i tímto cvikem. Výchozí pozice je na zádech na zemi. Zvedněte nohy do vzduchu tak, aby byly kolmo s vaším tělem. Špičky by rovněž měly být v pravém úhlu a tedy vodorovně s vaším tělem. S výdechem pomalu spouštějte nohy směrem k podlaze, ale dávejte pozor, aby se jí nedotkly. Těsně nad podlahou zastavte a plynule je zase vraťte nahoru. Měly byste při tom pociťovat silný tlak ve spodní části bříška. Opakujte 10x.

  1. Sedy-lehy

I když se to nezdá, tak technika tohoto cviku je poměrně náročná. Mnoho lidí tak dělá sedy-lehy špatně, takže jejich posilování potom nemá žádný efekt. Lehněte si na záda a ruce dejte pod hlavu. Nohy mějte mírně pokrčené. S výdechem nadzvedněte vrchní část zad, přibližně po lopatky. Vteřinku vytrvejte a poté s nádechem spusťte tělo dolů. Při zvedání byste měli pociťovat pnutí břišních svalů, pokud tomu tak není, něco je ve vaší technice špatně.

  1. Postranní sedy-lehy

Na šikmé břišní svaly jsou vhodné postranní sedy-lehy. Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Poté je přetočte na jednu stranu, ale záda nechte ležet na podlaze. Ruce si dejte za hlavu a zvedněte se rovně jakoby směrem ke svému boku. Chvíli vytrvejte a poté se vraťte vrchní částí zad zpět na zem. Nezvedejte jenom hlavu, zapojujte i břišní svaly. Opakujte 15x.