Chuligáni zase potopili Spartu. Musí platit pokutu v řádech milionů korun

Bez fanoušků by to na fotbale nešlo. Někdy je to ale s některými velmi složité. Zvláště s chuligány. Slavné české kluby musí za jejich chování platit obří pokuty.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Naposledy část nenapravitelných fanoušků potopila Spartu. Její zápasy proti tureckému Galatasarayi a anglickému Liverpoolu byly pro všechny svátkem. Jenže některé skupinky fans si ho tradičně vyložily po svém. Na hřiště někteří jedinci házeli vše, co měli po ruce, zapalovali zakázané světlice, prostě škodili a škodili.

Tresty za pyrotechniku

Jejich řádění během odvetného utkání proti týmu z Istanbulu si samozřejmě všimla komise UEFA a potrestala Spartu pokutou 400 tisíc korun za pyrotechniku v hledišti. Ještěže tým kouče Briana Priskeho na Letné zvítězil 4:1 a postoupil mezi šestnáct nejlepších celků Evropské ligy.

Sparťanští hráči na favorizovaný Liverpool nestačili
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Více to ale letenský klub bolelo v osmifinále proti Liverpoolu. Sparťané utrpěli na domácí půdě debakl 1:5 (v odvetě 1:6) a za další prohřešky fanoušků s pyrotechnikou, za blokování průchodů a házení předmětů na hřiště musí klub zaplatit v součtu 905 tisíc Kč. Dohromady se tedy jedná o 1,3 milionu korun.

Schytala to i Plzeň

Ve stejné fázi Evropské konferenční ligy byla potrestána Plzeň, která zchudne o 750 tisíc korun. Navíc má podmínečně uzavřenou tribunu za vhozený kelímek, který trefil do zátylku brankáře Servette Ženeva Jérémyho Fricka.

Prohrát doma 1:5? Trenér Priske přesto hráče chválil. Na Anfield chystá překvapivou strategii

Nic to ale není proti rekordní pokutě, kterou obdržela fotbalová Slavia po domácím utkání Evropské ligy s AS Řím (2:0). Loni v listopadu jí disciplinární komise UEFA udělila peněžitý trest ve výši 2 230 000 Kč. O kauze jsme informovali na SportechŽivě. Klub měl navíc na stadionu v Edenu podmínečně uzavřenou tribunu Sever.

Jak byste potrestali chuligány, kteří svým klubům škodí? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

David Trška

Zobrazit další články