UEFA tvrdě potrestala Slavii, takovou pokutu ještě sešívaní nedostali. Příště doma bez tribuny Sever?

Rekordní pokuta, podmínka pro tribunu Sever a stopka pro asistenta trenéra. Disciplinárka UEFA potrestala Slavii za duel s AS Řím. Za co?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní po čtyřech utkáních vedou s devíti body v Evropské lize skupinu G. Úspěšné tažení červenobílých ovšem kalí tresty, kterými UEFA pražský klub doslova zasypává. Tentokrát Slavia překonala svůj rekord, protože musí vysolit dosud nejvyšší částku v historii. Kromě obří pokuty navíc český vicemistr vyfasoval podmínku a stopku pro asistenta trenéra. To vše za domácí utkání s AS Řím, které tým trenéra Trpišovského vyhrál 2:0.

Rekordní pokuta

Slavia za několik prohřešků musí zaplatit 91 625 eur, což v přepočtu dělá asi 2,23 milionu korun. Vyšší pokutu z českých klubů inkasovala jen Sparta, která za výtržnosti fanoušků v roce 2018 dostala od disciplinární komise trest ve výši 100 000 eur (cca 2,5 milionu korun). Co se pánům z UEFA nelíbilo tentokrát?

Sešívané podporuje celkem pravidelně vyprodaný Eden.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Za pyrotechniku musí Slavia zaplatit 30 000 eur (cca 750 tisíc korun) plus disciplinárka nařídila podmíněné uzavření tribuny Sever na jedno domácí utkání. Zkušební doba činí 2 roky. Je velice pravděpodobné, že je jen otázkou času, než sešívaní ultras tuto podmínku poruší. Dalších 34 000 eur strhla DK červenobílým za zablokovaná schodiště a východy. Více než 10 000 eur musí sešívaní zaplatit za vhazování předmětů na hrací plochu a dalších 17 500 eur za provokativní a urážlivé pokřiky. Asistent trenéra Zdeněk Houštecký navíc v příštím zápase nesmí na lavičku.

Půl milionu a podmínka

Tím ale tresty nekončí. Za duel v Římě nařídila disciplinárka Slavii zaplatit 20 000 eur za nevhodné chování fanoušků. K tomu navíc Pražané „dostali“ podmínečný zákaz prodeje vstupenek na jeden pohárový zápas na hřišti soupeře do sektoru hostů. Podmínka je na dva roky. Zdaleka nejde o první prohřešky SKS.

Třeba kotel slávistů byl v minulosti několikrát potrestán. Částečně uzavřená byla tribuna Sever například v roce 2019 při čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea. Loni v létě pro předkolo Konferenční ligy s St. Joseph´s nařídila disciplinárka Slavii uzavření sektorů 106-110 (tribuna Sever). Díky výjimce nakonec místo fanoušků mohly zápas sledovat děti.

Ačkoliv Slavia dostala vysokou pokutu, pravdou je, že za každé vítězství ve skupině inkasuje 630 tisíc eur. To dělá v přepočtu zhruba 15,5 milionů korun. Sešívaní již mají na kontě tři takovéto úspěchy. V kombinaci s prémií 3,63 milionu eur za postup do skupiny si tak červenobílí přišli na 5,52 milionů eur (cca 138 milionů korun). Nicméně pokud chodíte na zápasy Slavie, snažte se vyvarovat chování, kterým byste oblíbenému klubu uškodili.

Souhlasíte s tresty pro Slavii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články