Prohrát doma 1:5? Trenér Priske přesto hráče chválil. Na Anfield chystá překvapivou strategii

Sparta dostala od Liverpoolu lekci z produktivity. Trenér Priske po porážce 1:5 vysvětlil, za co hráče chválil. Zaparkuje na Anfieldu autobus?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Sparta šla do utkání s Liverpoolem jako outsider, konečný výsledek 1:5 je ale pro ni hodně krutý. „Nevím, jestli příliš krutý, ale je to pro nás určitě těžký výsledek. Náš výkon byl určitě lepší, než naznačuje výsledek. Jsme z toho zklamaní. Musíme se ale také pokusit najít nějaká pozitiva. Hráli jsme náš fotbal, vytvořili si několik nadějných šancí a mohli dát více než jeden gól. Dnes proti nám ale nám stála skutečně top kvalita,“ řekl po utkání na tiskové konferenci trenér Brian Priske.

Příliš mnoho chyb

I přes tento výsledek hráče v kabině pochválil. Za co konkrétně? „Jsem hrdý na to, že se kluci snažili hrát náš fotbal a nezaměřovali se na bránění. To není náš styl hry. Hráči odvedli skvělý výkon, udělali v mnoha ohledech dobrá rozhodnutí a vytvářeli si šance proti jednomu z nejlepších týmů Evropy. Z individuálního hlediska jsme ale udělali příliš moc chyb, což soupeř takového kalibru potrestá. I přes nepříznivý výsledek v poločase jsme ale nepolevili a stále se snažili vstřelit gól,“ vyjmenoval Priske pozitiva, která viděl na hře Sparty.

Sparta neproměnila své šance a s Liverpoolem prohrála 1:5.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Utkání ovlivnil i rychlý gól, který padl už po pěti minutách. MacAllister proměnil po faulu Sörensena penaltu. „Nešlo samozřejmě o start, jaký bychom si představovali. Neumím však říct, jestli to bylo pro zápas klíčové, nebo ne. Dnes rozhodla kvalita Liverpoolu, jsou prostě někde jinde. Můžeme se rovnat s dobrými týmy v Evropě, ukázali jsme, že i s těmi skvělými. Liverpoolu ale musíme vyjádřit úctu, je o jeden, ale možná i víc stupínků výše než všechny kluby, se kterými jsme se doposud setkali,“ poznamenal kouč Letenských.

Priske: Autobus nezaparkujeme

Přestože doma dostala Sparta od Liverpoolu pět gólů, neplánuje dánský trenér na Anfieldu betonování. Rozhodně nezaparkujeme autobus před naší brankou. Nejprve ale musíme vyhrát v neděli v Plzni. V Liverpoolu se pak budeme snažit uhrát dobrý výsledek, i když postup do dalšího kola bude velice obtížný. Bránit ale rozhodně nebudeme,“ je odhodlaný Priske.

Líbil se vám výkon Sparty proti Liverpoolu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články