Haraslín po debaklu: Možná se lidi budou smát, když řeknu, že jsme odehráli dobrý zápas

Sparta prohrála úvodní duel osmifinále Evropské ligy s Liverpoolem 1:5. Rozhodla produktivita. Hosté šance proměnili, Letenští nikoliv. Jen Haraslín spálil proti Reds dvě tutovky.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Konfrontace s Liverpoolem v úvodním utkání osmifinále Evropské ligy skončila pro Spartu hodně krutě. Letenští prohráli na svém stadionu 1:5. „Ukázala nám asi všechno. Ne nadarmo patří Liverpool mezi nejlepší mužstva na světě. Dneska to prostě ukázali. Výsledek vypadá na jednoznačný zápas. Neodehráli jsme až tak špatné utkání, abychom dostali pět gólů,“ řekl po utkání pro Českou televizi Lukáš Haraslín.

Promarněné šance

Sparta se do zápasu pustila odvážně a s lídrem Premier League hrála otevřenou partii. „My jsme tam také měli skvělé věci, ale rozhodla kvalita. Oni šance proměnili, my bohužel ne. Já osobně jsem tam měl dvě šance. Výsledek je pro nás krutý. Možná se lidi budou smát, když řeknu, že jsme odehráli dobrý zápas. Bohužel Liverpool ukázal, že jsou fakt špičkové mužstvo,“ zmínil slovenský reprezentant. Kromě něj se to vyložených šancí dostali Kuchta i Birmančevič, zásah Letenských ale obstaral vlastní gól Bradleyho.

Lukáš Haraslín neproměnil proti Liverpoolu dvě velké šance.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Haraslín mohl v 15. minutě vyrovnat na 1:1, jeho střelu ovšem Kelleher vyškrábl a míč směřující obloučkem do branky, vykopl z čáry Gomez. V samém úvodu druhé půle poté, co Sparta snížila na 1:3, měl křídelník na kopačce další gól. Ani tentokrát neuspěl. Obě jsem možná mohl řešit opačně. V prvním poločase na dva doteky, když jsem to měl trošku na dlouhou nohu. Ve druhém jsem možná měl zkusit střílet z první. Bohužel mi to tam nepadlo,“ litoval Lukáš Haraslín.

Líbil se vám výkon Sparty proti Liverpoolu?