Zadlužený Boris Becker prodává to nejcennější, co mu ještě zůstalo

                   

To, že jste úspěšným sportovcem na mezinárodní úrovni ještě neznamená, že se z vás stane stejně úspěšný člověk i po skončení aktivní kariéry. Své o tom ví legendární tenista Boris Becker, který se dlouhodobě potácí v dluzích, kvůli nimž nedávno musel dokonce vyhlásit osobní bankrot! Jelikož šestinásobný vítěz grandslamů aktuálně nemá v podstatě ani korunu, byl nucený sáhnout k razantnímu opatření. Rozhodl se totiž poslat ty nejcennější trofeje ze své bohaté sbírky do aukce, ačkoli jej toto rozhodnutí rozhodně nijak zvlášť netěší. Podaří se mu splatit alespoň část obrovských dluhů, které během svého bujarého života natropil?

Úžasná sbírka bude v létě poskytnuta veřejnosti

Majetek nyní jednapadesátiletého Borise Beckera vstoupí s úderem 11. července do aukce prostřednictvím aukčního domu Wyles Hardy. Fanouškům bude poskytnuto Němcovo celé jmění, které obsahuje celkem 82 vzpomínkových předmětů na jeho úspěšnou kariéru tenisty. Mezi „artefakty“ z dob slávy samozřejmě nechybí repliky wimbledonských trofejí, poháru za vítězství na okruhu US Open či trofej ze slavného reprezentačního Davis Cupu. K dostání budou také kurióznější předměty jako například použité ponožky z důležitých zápasů, tenisové rakety, luxusní hodinky a další podobné suvenýry, o které bude mezi sběrateli dle předpokladů opravdu vysoký zájem.

Becker se nechal slyšet, že ačkoli má ke všem předmětům v aukci intenzivní citové vazby, nezbývá mu za současné konstelace jiné východisko. Původně se pro uspořádání „výprodeje“ svých cenností rozhodl již před rokem, nakonec ovšem své plány pozměnil s tím, že se ještě pokusil finanční problémy vyřešit jinak – neúspěšně. K oddálení aukce mu dopomohla také diplomatická imunita, kterou získal díky své funkci na pozici atašé Středoafrické republiky. Tato jeho životní etapa ovšem skončila fiaskem. SAR se jej totiž zbavilo s odůvodněním, že bývalý sportovec neměl platný pas.

Na kolik peněz si Becker může díky aukci přijít?

Sbírka Borise Beckera čítá opravdu velké množství významných kousků, které jsou vzhledem ke svému charakteru také náležitě oceněny. Kupříkladu pohár pro vítěze US Open z roku 1989 půjde do dražby s počáteční částkou téměř 143 tisíc korun. Trofeje z prestižního Wimbledonu si Becker cení minimálně na 229 tisíc korun. Ty částky ještě zdaleka nemusejí být konečné, jelikož se jednotliví účastníci jistě budou o trofeje bít zuby nehty. Vzpomeňme si například na dražbu dalšího vysloužilého tenisty Freda Perryho, který svou trofej prodal v přepočtu za neskutečných 1,7 milionu korun.

Nám možná ceny za jednotlivé kousky Beckerovy sbírky mohou přijít jako neskutečně vysoké, faktem ovšem zůstává, že ani ony nedokáží zcela smazat dluh, který si „průšvihář“ s darem od Boha během života vytvořil. Přesnou sumu sice veřejnosti nikdy nepřiznal, ale je jasné, že se bude pohybovat v řádech desítek (ne-li stovek) milionů korun. Smutný konec člověka, který byl dlouhá léta vzorem pro budoucí tenisové generace…

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články