Turnaj v Monte Carlu má překvapivého vítěze

i Foto: pixabay.com

Ačkoliv byla startovní listina turnaje v Monte Carlu více než solidní, vítěz tohoto turnaje je překvapivý. Nutno však podotknou, že zasloužený, jelikož dokázal na své cestě za titulem vyřadit i ta největší jména.

Čtvrtfinále

Mezi osm nejlepších se dostali obě největší hvězdy turnaje, tedy Rafael Nadal i Novak Djokovič. Druhý jmenovaný a nasazená jednička turnaje již však dál nepostoupila. Ve čtvrtfinále byl překvapivě nad síly Djokoviče Daniil Medvedev, ten světovou jedničku vyřadil ve třech setech. Naopak Rafael Nadal nezaváhal a ve dvou setech postoupil přes Pellu do semifinále. Nutno podotknou, že do čtvrtfinále se již nedostal Alexander Zverev, nasazená trojka turnaje. Vyřadil ho matador Fabio Fognini, o kterém ještě bude řeč.

Semifinále

První semifinálový duel obstaral již zmiňovaný Rus Medvedev se Srbem Dušanem Lajovičem. V tomto zápase se ukázalo, jak moc sil vzalo Medvedevovi předchozí kolo, ve kterém vyřadil světovou jedničku a opět trochu překvapivě podlehl Lajovičovi ve dvou setech. Druhé semifinále proti sobě svedlo Rafaela Nadal a Fabia Fogniniho. Tento zápas jen potvrdil, že letošní turnaj v Monte Carlu byl turnajem překvapení. Fognini totiž antukového fenoména Nadal dokázal porazit ve dvou setech. Ve druhé setu dokonce hrozil Nadalovi nepopulární kanár, když prohrával již 0:5. K tomu však nakonec nedošlo a Fognini postoupil do finále po výsledku 6:4 a 6:2.

Finále

Finálovou dvojici ve složení Lajovič a Fognini, by před začátkem turnaje nečekal asi nikdo. Do finálového duelu šel jako favorit výše postavený Ital Fabio Fognini. Ten sice v prvním setu jako první ztratil servis, a to hned ve třetím gamu. Fognini si však vzal servis následující gam zpátky a v šesté hře breakl Fognini svého soupeře podruhé. Do konce prvního setu již nikdo servis neztratil a tak šel Fognini do vedení 1:0 na sety. Druhý set byl stejně vyrovnaný jako set první. Sice si ani jeden z hráčů nedokázal první gam podržet servis, za vyrovnaného stavu se šlo až do pátého gamu. Ten byl zlomový, jelikož Fognini dokázal opět vzít svému soupeři podání a dostal se do rozhodujícího trháku. Fognini už do konce zápasu o podání nepřišel a připsal si triumf na prestižním antukovém turnaji v Monte Carlu.