Kvitová si kráčí pro prvenství ve světovém žebříčku

Foto: wtatennis.com

Petra Kvitová se rozehrála do opravdu úžasné formy a ve světě ženského tenisu momentálně nemá konkurenci. Výrazně zvýšila svůj náskok na špici kvalifikačního žebříčku pro Turnaj Mistryň a navíc vytvořila sérii vítězství, která nemá v historii prohánění na kurtech obdoby. Stala první tenistkou se dvěma tituly v sezóně a pokud jí bude přáno i nadále, mohla by poprvé za svou hráčskou kariéru zaujmout první místo ve světovém žebříčku tenistek. Jak její cesta tímto ročníkem probíhala? A jaké komentáře si vysloužila?

Neúčast na Fed Cupu zklamala české fanoušky, ale přinesla zasloužené ovace

Český národní výběr tenistek se nedávno utkal s Kanaďankami o setrvání mezi světovou elitou, navíc na domácí prostějovské půdě. K velkému překvapení a nevoli českých fanoušků svou účast odřekla Petra Kvitová i Karolína Plíšková, dvě nejlepší tuzemské tenistky současnosti. Obě své rozhodnutí odůvodnili tím, že se chtějí plně věnovat přípravě přechodu na antuku, která jim v minulosti dělala značné problémy. Jak se nakonec ukázalo, bylo to skvělé rozhodnutí pro obě strany. Češky dokázaly s Kanadou ubojovat cenné vítězství rozdílem třídy, ukázaly se mladé naděje a zazářila s kariérou se loučící Lucie Šafářová. Petra Kvitová díky své poctivé píli zase dokázala rozjet sezónu opravdu ve velkém stylu!

Přechod na antuku se jí vážně vydařil, což potvrdila i skutečnost, že Kvitová na cestě za ziskem 27. titulu v kariéře pokořila hned tři tenistky světové extratřídy. V utkání proti Anastasii Sevastovové sice šokovala vlažným, až tragickým, začátkem, nakonec ovšem zápas bez větších problémů otočila a dovedla do zdárného konce.

V dalším klání naprosto „vymazala“ skvěle hrající Kiki Bertensovou a naposledy zdolala také Anett Kontaveitovou. Kvitová je zkrátka ve skvělé formě a triumf ve světovém žebříčku má opravdu na dosah ruky. Té ruky, o které si všichni po incidentu se zlodějem mysleli, že už nikdy nebude schopna vzít do ruky tenisovou raketu. S bilancí 27 výher a jen 9 porážek opět prokázala, že na mezinárodní vrchol jednoznačně patří.

Sociální sítě plné obdivných komentářů

Petra Kvitová svými výkony zaujala mnohé zahraniční sportovce. K její aktuální fazóně se vyjádřil například bývalý nizozemský tenista a momentálně trenér Kiki Bertensonové Raemon Sluiter:

„Pro pár mých mezinárodních followerů. Nejspíš to není žádná novinka, ale v případě, že to nevíte: Petra Kvitová je na kurtu tak děsivá, jak je milá mimo kurt.“

Tenistka mu na to odpověděla otázkou, proč mu přijde děsivá. Někdejší hvězda si ovšem trvala na svém. Někdo, kdo podle něj dokáže vypálit winner rychlostí 160 km v hodině, je skutečně „děsivý“.

Foto: wtatennis.com