Jak si letos vedly české tenistky? Ostudu nám rozhodně neudělaly

i Foto: wtatennis.com
                   

Tenisová sezóna je po skončení Turnaje mistryň oficiálně za námi a proto je správný čas na rekapitulaci toho, co nám vlastně přinesla. Někomu se samozřejmě vedlo lépe, někomu o něco hůř. To ke sportu ostatně patří. Jak se dařilo našim královnám na tenisových kurtech? Opravdu velmi dobře. Pánskou sekci kupříkladu zastínily neskutečně.

Karolína Plíšková a Petra Kvitová jsou nadále nejlepší

Karolína Plíšková ukončila sezónu na druhém místě světového žebříčku WTA a v první desítce hráček se drží nepřetržitě už 164 týdnů. Získala celkem čtyři tituly a soupeřkám uštědřila 488 es, v čemž je na světě absolutně nejlepší. Díky všem výše zmíněným skutečnostem je také nejlépe placenou českou tenistkou současnosti. Na Turnaji mistryň, kde skončila těsně před branami finále, si vydělala více než sto milionů korun.

Neméně povedenou sezónu má za sebou i druhá ze dvojice nejlepších českých tenistek Petra Kvitová. Té sice nepřálo štěstí z hlediska zdravotního stavu, kvůli čemuž byla poměrně dlouho mimo hru, i tak si ale udržela sedmé místo na okruhu WTA. Ovládla dva jarní turnaje a kdyby si výkonnost udržela do konce roku, mohla se stát tenisovou jedničkou. To se ovšem pohybujeme v rovině „co by, kdyby“.

Markéta Vondroušová, Marie Bouzková a Karolína Muchová překvapily

Dvacetiletá Markéta Vondroušová vlétla do nového tenisového ročníku jako uragán a na několika turnajích předváděla naprosto ohromné výkony. Wibledon jí ovšem vystavil stopku v podobě zranění zápěstí, po kterém se na kurty už bohužel nevrátila. Podrobila se operaci a příští rok se pokusí navázat na úspěšný start, který jí vynesl 16. místo v žebříčku WTA.

Marie Bouzková má všechno teprve před sebou. Žádný turnaj sice neovládla, nicméně v Torontu pořádně potrápila i Serenu Williams. Momentálně jí náleží 57. příčka.

Karolína Muchová učinila největší skok ze všech českých tenistek současnosti. Ze 145. místa se posunula na příčku jednadvacátou, za což vděčí zejména vítězství v Soulu, finálové účasti v Praze či wimbledonskému tažení, které skončilo až v semifinále.

Barbora Strýcová zažila úžasný ročník, možná jeden z posledních

Rodačka z Plzně se stala naprostou královnou Wimbledonu, kde bojovala v singlové i doubleové kategorii současně. Jako samostatná jednotka málem prošla až do finále. Její spanilou jízdu ovšem zastavila Serena Williams. V rámci čtyřhry si však Strýcová zlepšila chuť a stanula na samotném vrcholu. Na Turnaji mistryň skončila druhá a sezónu v této disciplíně končí na první místě! V singlu je pak třiatřicátá.

Kateřina Siniaková propadla, Kristýna Plíšková se vrátila zpět

Kateřina Siniaková moc povedený ročník nezažila a jako jediná z českých tenistek zaznamenala propad v žebříčku z jednatřicátého na osmapadesáté místo. Doufejme, že příští rok pro ni bude o něco příznivější. A co takové dvojče Karolíny Plíškové? Kristýna se opět vrátila mezi TOP70 tenistek na světě, ačkoli ambice má stále mnohem vyšší. Příští rok by ráda atakovala první dvacítku.

Foto: wtatennis.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články