Berdychovi se nedaří, po 15 letech je mimo první stovku tenistů

                   

Tomáš Berdych již notnou řádku let patří mezi elitní české i světové tenisty. Svými skvělými sportovními výkony nás pravidelně udivoval nejen na poli ATP, ale také během svých účastí v mezistátních utkáních Davis Cupu, kde dlouhé roky tvořil nezničitelnou dvojici spolu s Radkem Štěpánkem. Bohužel ale každá éra jednou končí. Štěpánek v roce 2017 ukončil profesionální kariéru. Berdych se ve svých 33 letech sice stále do důchodu nechystá, ale v posledních dvou letech se potýká s vleklými zdravotními problémy a vypadá to, že štěstí se na jeho stranu nepřiklání ani teď. Kvůli jeho aktuální absenci na kurtech se po 15 letech dokonce musel stěhovat z první stovky žebříčku nejlepších světových tenistů.

Nadějný začátek roku bohužel nepomohl

Je to tak, Berdychova patnáctiletá šňůra začátkem tohoto týdnu definitivně skončila. Poté, co se vinou loňských problémů se zády, které mu nedovolily návrat do herního zápřahu téměř půl roku, propadl na 98. místo, leckdo si možná říkal, že horší už to být asi nemůže. Ale jak se nakonec ukázalo, tak vždycky může být hůř. Ačkoli se ještě v lednu dokázal na nějaký čas vrátit a z hlediska výkonů se rozhodně neměl za co stydět, březen a duben se nesou v rytmu naprosto jiné písničky. Berdych už je opět mimo hru a i když by se měl během 14 dní opět vrátit, nikdo už do vítěze třinácti turnajů na okruhu ATP nevkládá příliš velká očekávání. Právě proto se dá předpokládat, že jeho aktuální umístění na 101. příčce ještě zdaleka nemusí být konečné.

Berdych už není nejlepší český tenista (alespoň z pohledu tabulek)

Každá navláda jednou končí. Ta Berdychova trvala dlouhých devět let. Během nich se bez sebemenšího zaváhání hřál na výsluní mezi českými tenisty a nikdo se ani zdaleka neblížil tomu, aby krále sesadil. To se povedlo až teď Jiřímu Veselému, který se před osmi lety stal první Čechem, jenž dokázal triumfovat v juniorském Autralian Open. Veselý si oproti předchozímu přepočítávání polepšil sice jen o jednu pozici, nicméně se neustále žene kupředu a pokud bude pokračovat v tomto trendu i nadále, je velkým příslibem do budoucna. V tuto chvíli mu náleží 94. místo.

Jak si vedou největší hvězdy mužského tenisu?

Pokud se podíváme na úplný vrchol první světové stovky, nečeká nás nic nového pod sluncem. První místo stále náleží Novaku Djokovičovi ze Srbska. Na pozici druhé se pohybuje Španěl Rafael Nadal a trojici nejlepších uzavírá Němec Alexandrer Zverev, kterého ovšem atakuje nestárnoucí Roger Federer.

Foto: sportskeeda.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články