Vémola si zavřel dveře do Ruska, na vině je nepovedený sparing

                   

Zápasník Karlos Vémola, přezdívaný Terminátor, se na třetí pokus měl konečně představit v Rusku. Za soupeře si vybral tamního „řezníka“ z MMA Michaila Ragozina. Bohužel ale nakonec z těchto plánů sešlo. Důvod? Vémolovi se stal osudným sparing v jeho domovském klubu London Shootfighters, kde se intenzivně připravoval na dost možná nejdůležitější zápas své dosavadní kariéry. Během tréninku s nejmenovaným sparing partnerem byl tvrdě knockoutován a následně upadl do bezvědomí. Když se probral, zjistil, že na sen o prestižním klání může zapomenout. Co se mu vlastně přihodilo?

Špatný dopad při běžném úkonu zavinil konec nadějí

Vémola se na souboj v rámci turnaje ruské organizace RCC opravdu těšil. Vystoupení v Jakatěrinburgu mělo být pro třiatřicetiletého českého vazouna zlomové. Pokud by se mu podařilo s Machailem Ragozinem, hrdinou MMA, uhrát vyrovnaný zápas, mohla se jeho kariéra výrazně posunout k lepším zítřkům. Těmto plánům bylo samozřejmě nutné přizpůsobit i tréninkový proces, který byl o poznání intenzivnější. Terminátor ale nakonec ztroskotal na běžné disciplíně.

Se svým týmovým kolegou se pustili do sparingu, který si Vémola kvůli poranění hlavy přesně nevybavuje. Líčil tak novinářům událost pouze z vyprávění svých trenérů. Prý se jednalo o klasický wrestling, kdy dostal od soupeře suplex (pozn. redaktora: Suplex je chycení soupeře okolo pasu a následné hození za sebe). Karlos posléze nepříjemně dopadl na oblast hlavy. Připouští, že předtím ještě mohl dostat ránu do obličeje, která jeho stavu také příliš nepomohla. Když se probral z bezvědomí, cítil se hrozně malátný a bez energie. Navíc se mu ozvalo i staré zranění žeber, které doufal, že před zápasem v Rusku stihne doléčit.

Vémola uznal chybu ve svém úsudku i úsudku celého týmu

Rodák z Olomouce byl při vyprávění svého zážitku opravdu skleslý, protože moc dobře ví, že šance zápasit v Rusku už se mu znovu nemusí naskytnout. V minulosti o souboj na tamní půdě usiloval již dvakrát, ale vždycky z plánů sešlo vinou špatné dohody mezi ruskými promotéry a organizací XFN. Při jednom z rozhovorů pro přední sportovní plátek v České republice také zmínil, že k přípravě na veledůležitý zápas měl nejspíš přistupovat jinak:

„Před zápasem bych se měl spíš šetřit, ale to je prostě náš tým London Shoot Fighters. Sparingy, sparingy, sparingy… I pár dnů před zápasem.“

I když asi nikoho nemrzí Vémolova neúčast v Rusku více než právě jeho samotného, je načase si zcela střízlivě přiznat, že do zahraničí bude mít zkušený bijec už jen velice složitou cestu. Možná dokonce dopadne tak, že z českých turnajů se ve svých více než třiceti letech už nikam výrazněji neposune.

Foto: figurekeeper.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články