Tito sportovci získali na olympiádě nejvíce medailí. Nejlepší téměř 30

                   

Získat medaili na olympiádě, to je pro sportovce velkým úspěchem. A pokud je medailí více než jenom jedna. Lze to považovat za skvělý výkon. Jednotek cenných kovů se ale držet nemusíme, jelikož existují sportovci, kteří dokázali posbírat i desítky cenných kovů. O jaké se jedná a kdo je v tomto směru skutečně unikátní? Podívejte se na ty nejlepší z nejlepších.

Michael Phelps

Tento známý americký plavec se vepsal do historie olympijských her i sportu jako takového. Michael Phelps je totiž držitelem hned 28 cenných kovů. Ve své sbírce má celkem 24 zlatých, dále 3 stříbrné a dvě bronzové medaile. Unikátní je také fakt, že celkem 16 cenných kovů z tohoto počtu nasbíral v individuálních soutěžích. Nejenom, že tento sportovec má talent, ale nutno říci, že se účastnil olympiád v letech 2004 – 2016.

iZdroj fotografie: ca.finance.yahoo.com

Larisa Latyninová

Tato žena byla sovětskou gymnastkou, která se olympijských her účastnila v letech 1956 – 1964. Jak díky tomuto, tak také díky svému unikátnímu talentu dokázala ve svých disciplínách doslova dominovat. Celkově se pyšní hned 18 cennými kovy z olympijských her. Dokázala získat 9 zlatých medailí, dále 5 stříbrných a ty jsou doplněny čtveřicí bronzových.

Paavo Nurmi

Toto jméno patrně nebude výrazně známé, jelikož působnost tohoto sportovce na olympiádách je omezeno roky 1920 – 1928. Pamětníci si však na atleta se jménem Paavo Nurmi mohou vzpomenout, jde o známého finského běžce, kterého řadíme i do našeho žebříčku, jelikož se mu povedlo na olympiádě získat celkem 12 cenných kovů. Pokud i tady budeme konkrétnější, tak je to 9 zlatých a k tomu ještě tři stříbrné medaile.

iZdroj fotografie: yle.fi

Mark Spitz

Ve výčtu nejúspěšnějších sportovců na olympijských hrách často dominují Američané. Potvrzuje to i Mark Spitz, který se podobně jako Michael Phelps věnoval plavání. V tomto případě tomu ale bylo v letech 1968 – 1972. Tento plavec dokázal na letních olympijských hrách posbírat celkem 11 medailí. A zlaté jasně dominovaly, jelikož jich bylo 9. K nim se přidala jedna stříbrná a také jedna bronzová.

Carl Lewis

A je tu další Američan. Tentokrát je to Carl Lewis, který svou zemi reprezentoval v atletice. Olympijských her se účastnil v letech 1984 – 1996. Dokázal vybojovat celkem 10 medailí a o jeho unikátnost svědčí fakt, že jasně dominovaly ty zlaté. Těch dokázal posbírat celkem 9. K nim se přidala jedna stříbrná.

iZdroj fotografie: forum-tvs.ru

Usain Bolt

Tohoto jamajského atleta, tedy lépe řečeno běžce, není třeba dlouze představovat. Usain Bolt je fenomén a patrně i legendou. Je držitelem tří světových rekordů, a to v běhu na 100, v běhu na 200 a ve štafetovém, běhu na 4×100 metrů. Kromě těchto úspěchů nelze zapomínat také na drahé kovy, které získal na olympiádách, kterých se účastnil v letech 2008 – 2016. Na nich se mu podařilo nasbírat celkem 9 cenných kovů. Velkým unikátem je fakt, že ve všech případech to byly jenom zlaté medaile.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články